Crack Nasıl Yapılır?

Crack nasıl yapılır daha çok bilgisayar oyunlarına ilgi duyanların sıkça sorduğu sorulardan biridir. Crack bir tür oyuna giriş ve oyunun oynanmasını mümkün kılan programı çalıştırmaya yönelik olarak yapılmış olan bir kodlama türüdür. Crack nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızın sonuna kadar dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz. Ancak bu sorunun cevabından önce sözü geçen kodlamanın ne işe yaradığı ile ilgili kısa bir bilgi vermek gerekir.

Crack Nasıl Yapılır

Crack Ne İşe Yarar?

Birçok farklı program tasarımcıları ürettikleri ürünlerin tüm özellikleriyle kullanımını lisansa bağlamış bulunmaktadır. Bu sebeple bazı programları kullanırken sistem sizden lisans ister. Eğer kullanmak isteyip de lisansınız olmadığı için kullanamadığınız program net üzerindeyse ve siz bu kullanım için para ödemek niyetinde değilseniz, indirip crack üzerine kurabilirsiniz. Bir başka yararı da bir bilgisayar oyununa girmek istediğinizde sistem sizden orijinal CD istiyor ve siz oyunu ücret ödemeden oynamak istiyorsanız, bu durumda internetten crack indirmek suretiyle oyun içine kurabilirsiniz.

Crack nasıl yapılır, crack ile oyun veya programı nasıl full sürüm yapabilirim diyen kullanıcılardan biriyseniz, aşağıdaki yönergeleri dikkatli bir şekilde uyguladığınız takdirde ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Crack, paralı oyun ve programların şifresini kurmak amacıyla kullanılan küçük boyutta bir dosyadır. Ancak dosyayı indirirken oldukça dikkatli olmalı, indirme işlemini antivirüs programınız aktif haldeyken yapmalısınız. İndirme öncesi yapmanız gereken ilk iş, crack yapmak istediğiniz oyun veya yazılımın kurulumunu bilgisayarınıza yapmaktır.

  • Crack Nasıl Yapılır Anlatımı 

64 Bit işletim sistemleri dışında kurulumlar standart bir şekilde ve C:\Program Files dizininde yapılırken, 64 Bit işletim sistemlerinde C:\Program Files (x86) şeklinde kaydetmektedir. İndirme işlemine başlarken,

  • Crack dosyalarının yer aldığı dosyayı açın.
  • Dosyaların tamamını seçip kopyalayın. Ancak burada .reg dosyaları türünde ekstra dosya mevcutsa, bu dosyaları da işletim sisteminize göre çalıştırmalısınız.
  • Sıradaki işlemde Crack yapacağınız programın kurulu bulunduğu dizine giriş yapmalı ve bu dosyaları kopyalamalısınız.
  • Karşınıza çıkan ‘’Oyun veya program’’ seçeneğine sağ tıkladıktan sonra özellikler/ Kısayol sekmesine gelerek ‘’ Dosya Konumunu Aç’’ seçeneğine tıklamalısınız.
  • Programın bulunduğu dizinde boş bir alana sağ tıklayarak ‘’ Yapıştır’’ seçeneğine tıklayarak crack dosyalarının tümünü yapıştırmalı ve çıkan uyarı ekranında ‘’ Kopyala ve Değiştir’’ ibaresini tıklayarak dosyaların kopyalanmasını beklemelisiniz.

Kopyalama işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlandığında masa üstünüzdeki kısayoldan ya da dizin içerisinde bulunan Exe dosyasını çift tıklamak suretiyle ücretsiz kullanmak istediğiniz oyun veya yazılımı çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Crack nasıl yapılır konusundaki yönergeleri dikkatli ve doğru bir şekilde izlemiş olmanız halinde yazılım CD kullanımına gerek durulmadan sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Ancak işlemleri hatasız bir şekilde yaptığınız halde hata veriyorsa bu durumda dosya yazılımınızla uygun olmayabilir. Farklı dosyaları indirmek suretiyle aynı işlemleri deneyebilir,  böylece erişmek istediğiniz dosyalara hiçbir ücret ödemeden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir