Çizgi Film Yayınlayan Kanallar

Çizgi Film Yayınlayan Kanallar aileler tarafından araştırılan, televizyonları içerisinde yer almasını istedikleri temel kanallar arasında yer almaktadır. Çizgi filmler genel olarak çocuklar için açılsa da başta gençler ve yetişkinler tarafından da ilgi ile izlenmektedir. Aileler, çocukları için doğru kanallar bulmaları durumunda çocuklarının gelişimini çizgi filmler sayesinde daha kolay hale getirebilmektedirler. Yerinde durmayan, sürekli ağlayarak ev içerisinde eşyalara saldıran çocukları sakinleştirmenin en kolay yollarından birisi de çizgi film açmaktır. Eğer televizyonlarınızda bu tür içerikler paylaşan kanallar yok ya da silinmiş ise sizlere nasıl ekleyebileceğinizi, kanal isimlerinden kısa da olsa bahsetmeye çalışacağız.

Cartoon Network

Bilinen en büyük çizgi film kanalı olan Cartoon Network, 24 saat çizgi film yayını yaparak bu alanda istenilen tüm içerikleri bünyesinde barındırmaktadır. Digiturk kullanan kişiler 167. Kanaldan, Tivibu kullanan kişiler 121. Kanaldan, D-Smart kullanan kişiler ise 120. Kanaldan Cartoon Network’e bağlanabilirler.  Ayrıca bu kanalı uygusunda bulamaya kişiler 4A Türksat uydusundan 11977 Frekans değerinden H (Yatay) Polarizasyon ve 27500 Sembol oranı üzerinden kanalı ekleyebilirler.

Smart Çocuk

En iyi ücretsiz çizgi film kanalları arasında yer alan Smart Çocuk, 24 saat yayın yaparak her dakika ailelerin yanında olmaya çalışan bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Televizyonlarına Smart Çocuk kanalını eklemek isteyen kişiler; Türksat 4A uydusu üzerinden 11012 Frekans Değeri, V (Dikey) Polarizasyon değeri, 30000 Sembol Oranı üzerinden Smart Çocuk Kanalını Uydu cihazlarına ekleyebilirler.

TRT Çocuk

Yerli yapım çizgi filmler ile kültürümüzü en iyi şekilde çocuklara anlatan TRT Çocuk, birçok ailenin tercihleri arasında ilk sırada yer almaktadır.  TRT Çocuk Kanalını uydu cihazlarına eklemek isteyen kişiler; Türksat 4A uydusu üzerinden 11958 Frekans Değeri, V (Dikey) Polarizasyon değeri, 27500 Sembol Oranı üzerinden veya 11054 Frekans Değeri, V (Dikey) 30000 Sembol orani ile TRT Çocuk Kanalını Uydu cihazlarına ekleyebilirler.

Planet Çocuk

Günümüzün en popüler çizgi filmlerin yayın haklarını elinde bulunduran Planet Çocuk kanalı, yine ailelere önerdiğimiz kanallar arasında yer almaktadır. Planet Çocuk kanalını uydu cihazlarına eklemek isteyen kişiler; Türksat 4A uydusu üzerinden 11558 Frekans Değeri, V (Dikey) Polarizasyon değeri, 30000 Sembol Oranı üzerinden Smart Çocuk Kanalını Uydu cihazlarına ekleyebilirler.

Minika Çocuk

Çizgi film yayınlayan kanallardan biri olan Minika Çocuk frekansı;

12054 Frekans Değeri

H (Yatay)

27500 Sembol oranı bu Frekans değerlerini cihazınıza ekleyerek çizgi film izleyebilirsiniz.

TV4

Tv4 Frekans Bilgileri:

Frekans: 12310

V (Dikey)

Sembol Oranı: 15000

Disney Channel

7/24 Kaliteli çizgi film ve dizi yayını yapan Disney Channel Frekans Bilgiler:

Frekans: 12422

H (Yatay)

Sembol Oranı: 30000

Minika Go

Frekans: 12054

H (Yatay)

Sembol Oranı: 27500

Kidz/Animez

Frekans: 12089

H (Yatay)

Sembol Oranı: 4400

Çizgi film yayınlayan tv kanalları bunlardır umarız faydalı olmuşuzdur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir