Çin Uzay Kapsülü Testlerini Başarıyla Tamamladı

Çin ülkesinin güney bölgesinde yer alan Şıncın kentinde, uzay kapsülü testleri yapıldı. Yaşam faaliyetlerinin yürütülmesine dair yapılan kapsül testleri, bir süre çalışmalar sonucunda test edilerek başarıyla tamamlanmış oldu.Çalışmalar yaklaşık 6 ay gibi bir süre zarfında sürerken Şıncın kentinde ki 4 kişi de hayatta kalma mücadelelerine ilişkin testlerini başarılı şekilde yapmış oldu.  6 ay süren başarılı çalışmalar sonucunda ise 25 farklı bitki yetiştirilmiş oldu. Fakat çalışmalarda tam tamına 635 teknolojik ekipmanın testinin gerçekleştirilmiş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

çin uzay kapsülü

Çin Uzay kapsülünde kapalı kalan 4 kişi yaşam da kalma mücadelesi testlerini yapmış oldu. Üstelik kapsül de kapalı kalan 4 kişi için su ve oksijen ihtiyacının haricinde gıdanın da tedarikinde geri dönüşüm çalışmaları başarıyla gerçekleştirilmiş oldu. Yalnızca bunlarla ilgili test yapılmamakla birlikte bunun haricinde hijyen, uyku, beslenme ve kapsül içi çalışmalar da son derece başarılı şekilde sürdürülmüş oldu.

Çin Uzay Kapsülünün testleri başarılı şekilde bitirildikten sonra yapılan test sonuçları da paylaşılmıştır. Şinhua ajansının haberine göre bu tür bilgilere erişildiğini ve i Şıncın kentinde bir uzay kapsülüne kapatılan 4 kişinin 6 aylık deneyimleri sonucu çalışmalar yapılarak başarıyla tamamlanmış oldu. Uzmanlar, bu araştırmasında kapalı olan 4 kişinin psikolojik durumlarını incelerken bedensel biyolojik ritim değişkenlikleri de aynı şekilde gözlemlenmiş oldu. Fakat bu testi yapmak adına daha önceden ilan verilmiş ve 110 gönüllü arasından biri kadın olmak üzere 4 kişi seçilmişti. Seçilen bu 4 kişi de hem psikolojik hem de bedensel anlamda ki değişikliklerin fark edilmesi adına Uzay istasyonu projesi içerisine dâhil olmuştur. Kapsül testine katılan 4 kişi gözlemlenmiş ve çalışma başarıyla tamamlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir