Boncuktan Yüzük Yapımı

Yaz gelmesiyle beraber farklı takı arayışları başladı. Yazın özellikle boncuklu takıların ön raflarda olduğunu düşünürsek takılarınızı kendiniz yapmanız çokta tuhaf kaçmayacaktır. Boncuklu takı denildiği zaman insanların akıllarına ilk olarak bileklik veya kolye gelmektedir. Fakat boncukları kullanarak çok uğraşmadan basit yüzüklerde yapabilirsiniz. Bu yüzükler farklı olacağı için ve sizin tasarımınız olacağı için başka kimsede de karşınıza çıkmayacaktır. Boncukla yüzük yapma;

Boncuktan Nasıl Yüzük Yaparım

Boncuk kullanarak yapacağınız birçok yüzük modeli var. Fakat biz sizlere basit, sade ama oldukça şık duran bir yüzük modelini anlatacağız. Özellikle bu konuda acemi olan yani takı yapmaya yeni başlayan kişiler bu yüzük modelini kolaylıkla yapabilir ve severek kullanabilirler.

Boncuktan yapacağımız takımızı şu adımları kullanarak yapabilirsiniz:

-İlk olarak kendinize boncuğunuzu geçirebileceğiniz bir iğne edinmelisiniz. Ek olarak birde boncuğunuzun rengine uygun ip almalısınız. İpi naylon ip olarak tercih edebilirsiniz.

-Bir boncuğu alıyoruz ve normal bir şekilde ipten geçiriyoruz. Geçirdiğimizin tersi yönünde olacak şekilde aynı boncuktan tekrar geçiriyoruz.

-İkinci boncuğu alıyoruz ve ipten geçiriyoruz. Boncuğun diğer boncuğa paralel olması adına üstteki boncuktan alta olacak şekilde geçiriyoruz. Bu işlemi her boncuk için tekrar yapıyoruz.

-Parmağınızı ölçün ve iki uçta yer alan ipleri birbirine paralel olacak şekilde deliklerden geçirin. Bağlamak için isterseniz düğüm yapabilirsiniz. İsterseniz de üstten olacak şekilde ipi tekrar tekrar geçirerek sabitleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir