Bluestacks Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Bluestacks Siyah Ekran Sorunu Çözümü konusu oyun dünyası ile yakından uzaktan ilgisi olan birçok kişinin ortak noktası olarak gösterilmekte. Bilindiği üzere Bluestacks programı, bilgisayar üzerinden Android uygulama ve oyunların oynanmasına, kullanılmasına olanak sağlamakta. Telefonları üzerinden oyun oynayamayan, şarjlarının hızlı bitmelerinden şikayetçi olan kişiler, bağımlı oldukları oyunları telefonlarından ziyade bilgisayarları üzerinden oynamak istemektedirler. Blestacks programı üzerinden uygulamalarına giriş yapan kişiler, oyunlarının en hararetli yerlerinde iken siyah ekran hatası ile karşılan kişiler, almış oldukları hatalar yüzünden bilgisayarlarını parçalayabilme noktasına gelmektedir. Sürekli olarak meydana gelen hatalardan kurtulmanın yoluna gelecek olursak; bu tür siyah ekran sorunları genel olarak uygulamaların sahip olduğu dosyalardaki bozulmalar neden olduğu ifade edilmekte.

Bluestacks Siyah Ekran Sorunu genel olarak programın kendisine ait sistem dosyalarında bozulmalar yaşadığı için vermekte. Dosyalarında yaşanılan bozulmadan ötürü siyah ekran meydana geliyor ise yapılması gerekenler şunlardır;

  • Siyah ekran sorununu çözmek isteyen kişiler öncelikle Bluestacks programını bilgisayarınızdan kaldırın.
  • Program ekle kaldır aracılığı ile programı kaldırmanız durumunda bazı kalıntılar kalabilir, tam bir kaldırım işlemi yapmak istiyorsanız IOBit yazılımını indirerek programın tamamen silinmesini sağlayabilirsiniz.
  • Programın tamamen kalktığını düşünen kişiler, bilgisayarlarını yeniden başlatıp internet tarayıcıları üzerinden Bluestacks’ın internet adresine giriş yaparak sahip olduğunuz, işletim sistemine göre uyumlu sürümü indirin. Şu an için sadece Windows ve MacOS işletim sistemlerine uyumluluk göstermektedir.
  • Bluestacks programını indirip kuran kişiler, bununla beraber sahip oldukları ekran kartının sürücülerini güncelleyin. Bazı durumlarda ekran kartlarının güncel olmaması sorun yaşanmasına neden olabilmektedir.
  • Programı yeniden yükleyen ve ekran kartı sürücülerini güncelleyen kişiler Siyah Ekran Sorununu çözümleyeceklerdir.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere siyah ekran sorunu ya bilgisayar donanımlarından ya da oyunun kendi dosyalarından kaynaklanmaktadır. Bu hususlara dikkat edilmesi durumunda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Özellikle ekran kartı yüzünden siyah ekran sorunu yaşayan kişiler, zaman içerisinde diğer uygulama ve oyunlar üzerinden de işlem yapmaları durumunda bu tür hatalar alacaklarını belirtebiliriz. Eğer bu hamleleri yapmanız durumunda halen düzelme olmaz ise Yorum bağlantısı üzerinden bizlere yazarak alternatif yöntem bulmamıza olanak sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir