Bluestacks Root Atma

Bluestacks programı, son zamanlarda birçok kişi tarafından merak edilen bir yazılım olup telefonlar üzerinden kontrol edilebilen tüm uygulama ve oyunları bilgisayar üzerinden de oynatılmasına ve kullanılmasına olanak sağlamakta. Google Play Store içerisinde yer alan tüm uygulama ve oyunları bilgisayar üzerinden çalıştırabilmekte. Sahip olduğu yazılım sayesinde bilgisayarları tablet özelliklerine dönüştüren bu yazılım, Android oyunları bilgisayarlar üzerinden oynamak isteyenlere büyük bir fırsat oluşturmakta. Bluestacks programı üzerinden telefonlar ile ilgili tüm işlemler yapabildiğiniz gibi telefonlar üzerinden zorlanmakta olduğunuz işlemleri de yerine getirebilirsiniz. Bildiğiniz üzere kullanıcılarına sınırsız özellikler sunan Android, root sistemi sayesinde hiçbir sınır olmadan işlemler yapılabilmesine olanak sağlamakta. Bu yazımız içerisinde Bluestacks cihazlarına nasıl root atılacağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Bluestacks Root Atma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu konu hakkında internette bazı web sitelerinde yazılı, Youtube üzerinde ise görsel anlatımlı bazı anlatımlar bulunmaktadır. Bluestacks’e gelen güncelleştirmeler sonucunda artık bu anlatımların geçerliliğini yitirdiğini, artık bu işlemlerin kesinlikle işe yaramadığını söyleyebiliriz. Bu konu hakkında bazı zorlaştırmalar meydana getiren şirket, sadece isteyen kişilerin ihtiyaç duymaları konusunda bu işlemleri yapabilmesine olanak sağlamıştır. Bu konu ile ilgili geliştirilen bir program, Bluestacks üzerinden root atma işleminizin otomatik olarak yapılmasına olanak sağlamaktadır. BSTweaker adındaki programı internet üzerinden indirip açmanız durumunda aşağıdaki adımları uygulayarak Bluestacks Root Atma işlemini başarılı bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

BSTweaker uygulamasını indiren kişiler ilk olarak Bluestacks programını açmaları gerekmektedir. Bluestacks programının açık olmasının kesinlikle gerekli olduğunu belirtelim. BSTweaker uygulamasına giriş yapan kişiler programın arayüz penceresinde yer alan Helpers bölümüne giriş yapmaları gerekmektedir. Bu bölüme giriş yapan kişiler, gelen bölüm arasında yer alan “Root For Bluestacks” bölümüne giriş yaparak sağ seçenekler arasındaki “Patch” kısmına giriş yapmalıdırlar.  Bu işlem ile cihazlar için gerekli olan Root dosyalarını indirerek kurumlarını yapan uygulama, Bluestacks’ın bütünü ile Root edilmesine olanak sağlamakta. Cihazlarınızın Root edlip edilmediğini öğrenmek amacı ile Play Store mağazasına giriş yaparak “Root Check” aramasını yaparak karşınıza gelen uygulamayı indirerek sorgulama işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir