Bitcoin Nasıl Alınır?

Ani fiyat artışı ile gündemimize oturan Bitcoin, artık neredeyse herkes tarafından merak edilen hatta bir çok kişinin hayatının içine girmiş durumda. Henüz tam manasıyla bir ödeme aracı olarak hayatımızda yer almasa da, kripto para değişim borsaları ile bir çok kişi için bir kazanç sağlayıcısı olmaya başladı. Öncelikle Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine bir göz atalım.

 

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Nelerdir?

bitcoin nasıl alınır

Kripto para veya sanal para; farklı isimlerle hayatımıza giren bu yeni teknolojik para birimleri neler ve nasıl kazanç sağlanır ona bakalım.

Kripto paraların elbette ki en çok bilineni Bitcoin, hatta bu alanda ilk oluşundan dolayı kendisinden sonra piyasaya çıkan her kripto para birimi alt coin (alntertive coin) olarak görüldü. Kripto para pazarında şu an en çok değeri ve etkileşimi olan kripto paradır. 2009 yılında kendisini Satoshi Nakamoto olarak tanıtan birisi veya birileri tarafından ortaya atıldı ve bugüne kadar kollektif bir şekilde geliştirilmeye devam edildi. Belli bir merkeze bağlı olmaması sistemin en önemli özelliklerinden biri olsa da bu durum maalesef sistemde bulunan bazı eksiklerin giderilmesi konusunda bir hayli sorun yaratıyordu. Bir merkezden değişim yapılamaması Bitcoin sistemini bazı aşılmaz sorunlara itmiş olsa da, ortaya çıkan yeni kripto para değerleri ile bu sorunlarda aşılmaya başlandı.

Pazarda Bitcoin’den sonra en değerli kripto para değerleri şunlardır: Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ripple’dır. Bunlar en çok işlem görenler bunlar dışında yaklaşık 2000 farklı kripto para bulunmaktadır.

 

Bitcoin ve Diğer Kripto Paralar Nasıl Satın Alınır ?

 

Kripto para almak için, herhangi bir teknik bilgi veya beceriye ihtiyaç yoktur. Bugün gerçek para birimleri ile kripto para alabilceğiniz, alış/satış yapabileceğiniz bir çok borsa bulunmaktadır.

Türk Lirası ile de işlem yapabileceğiniz bir çok borsa bulunmaktadır. Türkçe dil desteği sağlamaları bizim için avantajlıdır.

Ben bugün bitlo.com Kripto para değişim borsasında nasıl işlem yapabileceğinizi anlatacağım.

Neden bitlo.com borsasını seçtiğimi sorarsanız; öncelikle 1 TL ile dahi yatırım yapabiliyor oluşunuz çok büyük avantaj. Henüz kripto paralara veya borsa kullanımına dair bir tecrübeniz yok ise cidden az bir yatırım ile tecrübe edinebilirsiniz. Bir de elbette bu tarz sitelerde en önemli ayrıntılardan biri de kurucularının daha önce gösterdiği başarılar ve tanınmaları. bitlo.com kurucuları Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay’dır, kendileri teknolojinin farklı alanlarında başarılı işlere imza atmış genç isimler.

 

Gelelim kripto paralar nasıl alınır. Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. Üyelik için telefon numaranız ve oluşturduğunuz şifre yeterli.

bitcoin alma

Üyelik işleminiz tamamlandıktan sonra artık kripto para alabilirsiniz. Ben burada en bilinen kripto para olan Bitcoin Nasıl Alınır?  onu anlatacağım – ama siz isterseniz diğer kripto paralardan Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple istediğiniz alabilirsiniz-.

 

Bitcoin almak için önce hesabınıza para yatırmanız gerekiyor. “Para yatırma/çekme” bölümünden para yatırma işleminizi yapabilirsiniz. Parayı havale/EFT ya da Papara ile gönderebilirsiniz. Para yatırma işleminden sonra yaklaşık 15 dakika sonra hesabınıza para geçecektir. Hesabınıza para geçmesi ile artık Bitcoin alabilirsiniz.

bitcoin kaç tl

Bitcoin alma noktasında bitlo.com bize iki farklı seçenek sunuyor, bunlardan biri “Kolay al/sat” bir diğeride “Gelişmiş al/sat”. Peki aralarındaki fark nedir?

 

Kolay al/sat bölümünde, borsada işlem gören son Bitcoin değerinden hemen alış işlemi yapabilirsiniz. Aynı şekilde satış işlemi içinde geçerli.

bitcoin al 

Gelişmiş al/sat ise biraz daha karışık ama daha avantajlı. Gelişmiş alış bölümünde Bitcoin’i almak istediğiniz değeri girerek istediğiniz fiyata oluşunca otomatik olarak alınmasını sağlayabilirsiniz.

 

Öncelikle Gelişmiş al/sat bölümünde sağ tarafta çıkan tablo da en üst kısma Bitcoin’i almak istediğiniz değeri giriyorsunuz – veya satmak-. Ortadaki  kısma ise ne kadar Bitcoin almak istediğinizi yazıyorsunuz. En alttaki tablo zaten otomatik olarak toplamı verecektir.

 

Satış işlemide aynı şekilde en üstteki kısma kaçtan satmak istediğinizi yazıyorsunuz, ortadaki kısma kaç tane satmak istediğiniz yazdıktan sonra en alttaki kısım otomatik olarak eğer istediğiniz değerden satıldığı zaman ne kadar olacağını TL cinsinden gösterecektir.

 

Gelişmiş al/sat yapmanın avantajı al/sat işleminin değerini siz belirliyorsunuz.

bitcoin fiyatları

Buraya kadar genel hatları ile Bitcoin almanın ne kadar kolay olduğunu anlattık bundan sonra da birazda “Bitlo Referans Sistemi” hakkında bilgi vereceğim.

 

Bitlo Referans Sistemi Nedir?

 

Referans sistemi genel olarak sizin referansınız ile sisteme dahil olmuş kişilerin yaptıkları işlemler karşılığında belli bir ücret almanız olarak tanımlanabilir. Şu anda bir çok kripto para değişim borsasında referans sistemi bulunmaktadır.

 

Bitlo Referans Sitemini diğerlerin ayıran en büyük fark ise elbette verdiği oran. Bitlo Referans Sisteminde, referans kodunuzla gelen arkadaşlarınızın yaptığı her işlemden alınan komisyon tutarının % 50’si sizin hesabınıza geçiyor. Referansınızla gelen parayı ister çekebilir isterseniz borsada al/sat işlemlerinde kullanabilirsiniz. Parayı kullanmak için herhangi bir alt sınır veya referans kodunuzla davet edebilceğiniz kişi sayısında sınır yok.

bitcoin alma

Bitlo Referans Sistemine dahil olmak için siteye üye olmanız yeterli olacaktır.  Sonrasında sağ üst kısımda adınızın yazılı olduğu kısımdan “ Referanslar “ bölümünden size özel oluşturulan referans kodunuzu ve referans linkinizi göreceksiniz. Referans linkinizi ister sosyal medya hesaplarında paylaşabilir isterseniz kopyalayıp arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir