Bilgisayardan WhatsApp Kullanma

Bilgisayardan WhatsApp Kullanma

Bilgisayardan WhatsApp Kullanma olayını birçok kişi halen bilmemekte. Arkadaşlarından, eşinden, dostundan bilgisayarda WhatsApp kullanma olayını duyan kişiler bunun nasıl yapılacağını merak etmekte. Bunun için yapmanız gerekenlerden ilki BU internet adresine giriş yaparak WhatsApp’ın bilgisayar üzerinden sisteme giriş yapmaya olanak sağlayan sayfasını göreceğiz. Telefonumuz açık kaldığı sürece bilgisayar ekranından da sohbet pencerelerinin açık kaldığını, iletişimin bilgisayar üzerinden sağlanabildiğini görmekteyiz.

Bu durum daha çok vaktini bilgisayar başında geçiren kişilerin işine yaramış durumda. Bilgisayar başında iken sürekli telefonu kontrol etmek, gelen mesajlara cevaplar vermek oldukça zor ve vakit alıcı birşey olarak gösterilmekte idi. Bilgisayardan WhatsApp Kullanma olayı gelmesi ile beraber birçok kişinin vakit kaybı sorununun çözümlendiğini ve telefona göre daha hızlı mesaj alıp gönderebildikleri gözlemlenmiştir. WhatsApp Web adı verilen bu güncelleştirmenin hangi telefon modeleri tarafından desteklendiğine bakacak olursak;

Öncelikle internet bağlantısı bulunan tüm akıllı telefon modellerinde WhatsApp Web başarılı bir şekilde çalıştırılabilmektedir. Android, İOS, Windows Phone, Blackberry ve Nokia’nın S60 tabanından itibaren piyasaya çıkan her telefon bu güncelleştirmeden sorunsuzca yararlanabilmektedir. İnternette Bilgisayardan WhatsApp Kullanma konusunu paylaşan birçok sayfayı kontrol ettiğimizde çok eski bilgiler paylaştıklarını görüyoruz. Bu sistem ilk başta yayımlandığında İOS platformları tamamen dışarıda tutulmuş ve sadece Google Chrome tarayıcısında çalışabilecek şekilde ayarlanmıştı.

Şimdi gelinen noktada Bilgisayardan WhatsApp Kullanma için hangi tarayıcıya sahip olduğunuzun, hangi telefon markasına ve modeline sahip olduğunuzun bir öneminin olmadığını belirtelim. Peki o kadar şey konuştun, sistemi ve nelerin yapılacağından neden bahsetmiyorsun diye soranlar için kullanım ayarlarına geçiş yapmak istiyorum.

Bilgisayardan WhatsApp Kullanma

Bilgisayardan WhatsApp kullanmak istiyorsanız öncelikle uygulamanızın güncel olması gerekiyor. İşletim sisteminizin mağazalarından güncelleştirmeleri başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Güncelleştirmeleri tam olan kişiler uygulamaya girdikten sonra sol üst bölümde bulunan Ayarlar penceresine tıklıyoruz. Dikkat ederseniz burada yeni bir alan geldiğini, WhatsApp Web bölümünün yer aldığını göreceksiniz. Bu alana giriş yapmanız ile size bir QR karekod tarayıcı açılacaktır. Ardından bilgisayarlarınıza geçiş yaparak BU adrese giriyor ve karşınıza çıkan QR kodu telefonlarınıza taratıyorsunuz. İşlem tamamen bundan ibarettir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir