Bilgisayar Yavaş Açılıyor – Açılış Hızlandırma

Bilgisayar geç açılıyor adlı sorunu çözmek için makalemizi okumaya devam ediniz.
1-Bilgisayar yavaş açılıyor Windows 10

2-Bilgisayar yavaş açılıyor Windows 8

3-Bilgisayar yavaş açılıyor Windows 8.1

4-Bilgisayar yavaş açılıyor Windows 7

Çoğu kişinin en büyük sorunu bilgisayarın yavaş açılmasıdır. Özellikle bilgisayarınız eski işletim sistemlerinden birine sahipse ve bilgisayarınızı yükseltirseniz bu sorun daha fazla yaşanmaktadır. Eğer bilgisayarınız Windows 7 veya Windows 8 ise Windows 10’a yükselttiyseniz bu sorunla daha fazla karşılaşırsınız. Bizde sizlere  bilgisayar geç açılıyor sorununu  çözüme ulaştırmak adına yapabileceğiniz bazı işlemler vereceğiz.

Bilgisayarınızın açılışını hızlandırmak için şu işlemleri yapın

Bilgisayar Açılış Hızlandırma – İlk İşlem

CTRL + ALT + DEL tuş kombinasyonuna basarak ilk olarak görev yöneticimizi açıyoruz. Görev Yöneticisi ekranında Başlangıç sekmesine geliyoruz. Bu ekranda sağ kısımda Durum sekmesi var. Burada etkin olarak işaretlenmiş olan programlara bakın. Burada etkin programlar içerisinde işinizi yaramayan programlar varsa bu programları kapatın.

Bilgisayar Açılış Hızlandırma – İkinci İşlem

İkinci işlem olarak başlangıç çubuğunda yer alan bildirim sekmesine tıklamalısınız. (Saatin hemen sağ tarafında bulunan sohbet kurucuğu) Burada Tüm Ayarlar’a tıklayın. Sonrasında bu sayfada yer alan Gizlilik kısmına tıklayın. Sol tarafta en altta Arkaplan Uygulamaları seçeneğine tıklayın. Bu kısımda arka planda çalışan uygulamaları göreceksiniz. Çalışan uygulamaların yanında Açık yazar. Açık yazılı olan bütün uygulamaları kapatabilirsiniz.

Bilgisayar Hızlandırma Programları – Üçüncü İşlem

Bu biraz sizin isteğinize bağlı olan bir işlemdir. İsterseniz Clean Clear, Ccleaner, Advanced System Care gibi bir program kullanarak bilgisayarınızda yer alan gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz. Tabii bu seçenek sizin biraz istediğinize bağlıdır.

Sizlere yazımızda belirttiğimiz işlemleri uygulayarak bilgisayarınızın açılış sürecini kısaltabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir