Bilal Hancı Kimdir?

Kafalar grubunun abisi, taşıyıcısı, bugünlere gelmesine büyük bir paya sahip Bilal Hancı bugün ki yazımızın baş konuğudur. Birçok kişi artık dizi ünlülerine, yeni yetme sanatçılara ilgi göstermek yerine halk arasında emekleri ile yükselen fenomenlere büyük ilgi göstermektedir. Hiçbir şekilde kendilerini reklam yapmayan, fenomen ya da ünlü olmak için servet harcamayan fenomen kişilikler, samimi ve sıcak yapıları ile milyonlarca kişi tarafından sevilen, sayılan insanlar olmayı başarmışlardır. Bilal Hancı, 1989 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiş bir Karadeniz uşağudur. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Trabzon’da tamamlayan Bilal, üniversite eğitimini İstanbul’da okumak üzere gurbet ellere doğru yol almıştır. katıldığı bir röportajda İstanbul’daki ilk yıllarının oldukça zor geçtiğini, maddi imkansızlıklar ile uğraşmak zorunda kaldığınını ifade etmiştir.

Devlet yurtları çıkmadığından dolayı sorunlar yaşayan Bilal Hancı, yeterli oranda parası olmadığından dolayı özel yurtlara da gidememiştir. Bulduğu birkaç destek sonucunda barınma sorunlarını halletmiş, öğrenimini tamamlamak üzere çalışmalarına devam ettiğini dile getirmişti. İlk yıllarında sosyal medya kitlesinin 0 olduğunu, gönderilerini ve resimlerini sadece ailenin birkaç üyesi tarafından beğenildiğini dile getirmiştir. Birgün sınıf arkadaşının yanına geldiğini, Vine adı verilen bir uygulamanın çıktığını ve patlama yaratacak olduğundan bahsetmiş. 6 saniyelik birkaç video çeken Bilal Hancı bir daha Vine uygulamasına girmeden yoluna devam etmeye çalışmış. Birgün telefonu kastığında Vine uygulamasını silmek isterken son kez girmek daha istemiş;

Birçok Vine fenomeni tarafından mesajlar geldiğini, videolarının beğenilerek ilerlemeler kat ettiğini görmüş. O anlık heyecanla birçok video eklemesine karşın ilerleme hiçbir şekilde olmamış. Daha sonra vine’lar içerisinde insanların şive üzerinden popülerlik kazandıklarını görünce Bilal Hancı’nın da Karadeniz şivesi ile neden bu alana girmediğini sorgulamasına neden olmuştu. Şive üzerinden giriş yaptıktan sonra ilerlemeler kat etmesi bir anda olmuş, Vine fenomenleri arasında yer almayı başarmıştır. 14.02.2104 tarihinde Fatih Yasin ve Atakan Özyurt ile tanıştıklarını belirten Bilal, o tarihten itibaren hiç ayrılmadıklarını, dostluklarının ve kardeşliklerinin ömür boyu süreceğini ifade etmektedir. Bu muhteşem 3’lü şu an 4 milyondan fazla abonesi olan Kafalar kanalını yönetmektedirler.

Bir Yorum

  1. Geri bildirim: Atakan Özyurt Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir