Bermuda Üçgeninin Sırrı

Her ne kadar bermuda şeytan üçgeni olarak bilinse de, bermuda üçgeni olarak sunmak istedik. Bu üçgenin sırrı, aslında pek çok kişi tarafından merak ediliyor ve oldukça yoğun seçenekler dahilinde ön plana çıkarılıyor. Bölgesel olarak, oldukça büyük seçenekler ve sunumlar bulunuyor. Örneğin üzerinden uçak geçerse, manyetiğinin bozulduğu ya da gemilerin battığı gibi şeyler. Peki ama bunlar ne kadar doğru? Bu üçgenin mantığı nedir? Neden bu üçgen bu kadar gizemli ve sır dolu? Gelin inceleyelim.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı

Üzerinde altıgen bulutların dahi yer aldığı bu üçgenin sırrı, aslında manyetik alan söz konusu ile açıklanıyor. Üzerinde yer alan bulutlar, okyanusa doğru düşen derin ve sert bir hava katmanı yaratmakta. Her ne kadar tam belirli olmasa da, bu güne kadar yaşanan kayıplar ve benzeri olayların hepsinin altında bu bulutların yarattığı anlık hava değişimleri olabilir. Bermuda adaları, Florida ve Porto Riko arasında bir bölgede yer alan bu üçgenin, ortalama bir yeri var.

Yani tam olarak koordinat vermek de mümkün değil. Bölgedeki hava dalgasının yoğun yaşanması, bölgenin alt katmanını da etkiliyor haliyle. Aşağıdaki görselde yer alan bulutlar, bu konuda net bir bilgi verebilir sizlere. Manyetik etkiden ziyade gök yüzü basıncının da etkisi, oldukça tartışılıyor. Yani arkadaşlar, bermuda üçgeninin sırrı olarak lanse edilen çözümler bu şekilde çıkıyor karşımıza. Buyurunuz bu görsel;

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir