Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik Veren Firmalar konusu ticarete ilgisi olan birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Artık birçok insan bir işetme sahibi olmak istediği zaman sıfırdan bir marka adı oluşturmak yerine köklü firmaların isim haklarını belirli bir süre kiralayarak işletme kurmaktalar. Bu durum, işletmenin daha kısa süre içerisinde yüksek kazançlar elde etmesine olanak sağlamakta. 2000’li yıllarda sadece belirli başlı şirketler bayilik verirken günümüzde yüzlerce farklı kategoriden onbinlerce şirket bayilik vererek hem kendi isimlerini ülke genelinde yaygınlaştırıyor hem de yeni iş sahibi olmak isteyenlere katkılarda bulunuyor. Birçok kişi Bayilik Veren Firmalar denildiği zaman sadece yemek ya da kafe gibi hizmet alanında bayilikler verildiğini düşünmektedir. Oysa ayrıntılara gelecek olursak;

Vodofone Şubesi Nasıl Açılır? Sorusunun cevabını merak ediyorsarsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hangi Sektörler Bayilik Veriyor?

Bayilik Veren Firmalar konusu açıldığına göre artık hangi firmaların bayilik verip vermediğini öğrenmeye geldi. Başta kafe, yemek hizmetleri olmak üzere bayan giyim, erkek giyim, çocuk giyim, araç sistemleri, alarm sistemleri, akaryakıt, kuruyemiş, çiğköfte, emlak, enerji, güvenlik sistemleri, iç giyim, kozmetik, kuaför, market, medikal, mobilya, otomobil, pizza, simit, şans oyunları, tarım ürünleri gibi yüzlerce farklı alanlarda bayilikler verilmektedir. Bizler buraya sadece aklımıza gelen bazı sektörleri dile getirmeye çalıştık. Verdiğimiz her kategori içerisinde tercih yapabileceğiniz onlarca farklı bayilik bulunmaktadır. Bu kategorilerde yer alan işletmeler ile görüşerek kısa sürede bayilikler alarak ticari hayat içerisindeki yerini hızlı bir şekilde alabilirsin.

Türk Telekom Bayilik Alma konulu yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Bayilik Alma Ücretleri

Bildiğin gibi bazı Bayilik Veren Firmalar isim hakkı adı altında bazı ücretler almaktadır. Bu ücretler, işletmenin geçmişine, ticaret hacmine ve kurulum masraflarına göre değişiklik göstermektedir. Bazı firmalar bayilik alanına yeni giriş yaptığı için isim hakkı ücretlerini oldukça düşük ve komik rakamlara sunmaktadır. Genel olarak baktığımızda 1,000 TL’den başlayan isim hakkı ücretleri 500,000 TL’ye kadar artış göstermektedir. Yüksek fiyatlarda gezen bayiliklerin anahtar teslim kurulum ücretinin ise 2 milyon TL’leri gördüğünü söyleyebiliriz. Bu tür işletmeler açabilmek için oldukça canlı bir cadde üzerinde güzel bir işletme sahibi olmanız gerekmektedir. Diğer işletmelerin anahtar teslim ücretlerini internet adresleri üzerinden verebilirsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir