Başak Karahan Kimdir?

İnternet Dünyası, her geçen gün yeni bir ismin daha fenomen olmasına olanak sağlamakta. İnsanlar, kolay yoldan kitle edinmek başta olmak üzere yüksek gelirlere ulaşmak için internet üzerinden faaliyetlerde bulunarak belirli bir kitle edinmeye çalışmakta. Youtube ve Instagram üzerinden güzel işler ortaya çıkaran, takipçi kitlesine istedikleri tarzda videolar sunan kişiler, kısa zamanda milyonlarca kişi tarafından takip edilmekte. Son 1 yıldır sosyal medya ve Youtube’u etkili bir şekilde kullanan Başak Karahan, kendine özgü bir kitle oluşturmayı başarmış, sosyal medya üzerinden bir milyona takipçi kazanmayı başarmıştır. Bu yazımızda, sosyal medya üzerinden adını sık sık duyduğumuz Başak Karahan hakkında bilgiler vererek biyografisine kısaca değinmeye çalışacağız. 3 Ağustos 1998 tarihinde dünyaya gelen Başak Karahan, doğma büyüme Antalyalı olup şu an yaşamını Antalya’da sürdürmektedir. 2016 yılında liseden mezun olan Başak Karahan, üniversite eğitiminin şu an için sürdürmektedir.

Tamamen vaktini Youtube’a adayan Başak Karahan, kaliteli ve takipçileri tarafından benimsenebilecek içerikler üretmek için oldukça yoğun tempolu bir mesai harcamakta. Haftanın en az üç günü video yayınları yapan Başak Karahan, aynı zamanda Instagram hesabından da takipçilerine günlük birkaç video göndererek etkileşimde bulunduğu insan sayısını artırmaktadır. Youtube Türkiye’nin kişisel anlamda en çok takipçisi bulunan (7 milyon) Enes Batur ile beraberliği bulunan Başak Karahan, Enes Batur ile birlikte oldukça güzel videolar da çekmektedir. Başak Karahan’ın aslında Youtube’da bir anda yükselmesinin ana sebeplerinden birisi de Enes Batur’dur. Enes, yaptığı bir açıklamada Başak’ın Youtube alanına girmesinde herhangi bir isteğinin olmadığını, tamamen kendi bireysel iradesi ile giriş yaptığını dile getirmiştir. Sadece kanalına ilişkin birkaç tanıtımla kendisine öz bir kitle edinerek bu alanda ne kadar başarılı olabileceğini göstermiştir; şeklinde açıklamalarıyla hem kendisinin hem de kız arkadaşına profesyonel olarak bu alana uygun olduklarını belirtmiştir.

Enes Batur, 2018 yılı içerisinde çekmiş olduğu “Hayal mi Gerçek mi?” filmi izle sinema dünyasına giriş yapmış, 1,5 milyon izleyici elde ederek Youtuber’ların da bu alanda başarılı olabileceğini göstermiştir. Filmin başrolleri arasında yer alan Başak Karahan, oldukça başarılı bir performans göstererek sinema ve film dünyasında da yetenekli olduğunu yapımcılara hissettirmiştir. Bununla beraber Mart 2018 içerisinde popüler dizi “Çocuklar Duymasın” da da bir bölümlük konuk oyuncu olarak yer almış, milyonların önünde güzel bir bölüm meydana getirmiştir. Aktif olarak Youtube kanalına devam eden Karahan, önümüzdeki günlerde daha güzel projeler içerisinde yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir