Barış Özcan Kimdir?

Son zamanlarda çektiği videolar ile gündemden düşmemesinden dolayı oldukça ön planda duran Barış Özcan, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Kim olduğu, nereli olduğu, aslında ne iş yaptığı gibi birçok birçok hususu merak eden takipçileri aradıkları tüm detaylara yazımız içerisinde bulacaklardır. Youtube üzerinde bir buçuk milyon takipçi takipçisi bulunan Barış Özcan, çektiği videolar ile trendlere girerek takipçi kitlesini artırmaya devam etmektedir. Birçok YouTuber’dan ziyade Barış Özcan’ın  içerikleri bilgi verici, düşündürücü, geleceğe yön verecek türde paylaşımları olması sebebiyle de popülerliğini koruduğunu görmekteyiz. 23 Temmuz 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Özcan, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Hukuk Fakültesi okumasına karşın mezun olması itibariyle hiç hukuk alanında bir çalışma yapmamıştır.
Okuldan mezun olması ile birlikte hukuk alanına elinin tersiyle iten Barış Özcan, dijital Medya alanına girerek abak.us adında kreatif bir medya şirketi kurmuştur. Bu şirket, başta Türk Hava Yolları olmak üzere Türk Telekom, LC Waikiki gibi şirketlere video içerikler sunarak reklam çalışmalarına katkı sağlamaktadır. Barış Özcan, geçmiş yıllarda Apple, Adobe, linkedin gibi uluslararası firmaların da Türkiye’deki sosyal medya çalışmalarını yürütmüştür. Adobe içerisinde 6 yıl çalışan Özcan, Adobe’nin Akdeniz ülkelerindeki satış müdürlerinden birisi olarak görev yapmıştı. Adobe’deki görevinden ayrılmasından sonra CNN Türk kanalına geçiş yaparak bu kanal içerisinde bir dönem belgeseller yayınlayarak kanalın içeriklerini arttırmaya çalışmıştır.

Evli ve bir çocuk babası olan Barış Özcan, yıllardır edindiği bilgileri yeni nesle aktarmak amacıyla sık sık konferanslara giderek gençlerle bir araya gelmeye çalışmaktadır. Başta sanat olmak üzere, teknoloji tasarım, tarih ve güncel konular üzerinden videolar çekerek Youtube kanalına yüklemektedir. Uzun bir dönem çok fazla kitle edinmeyi başaramamış, yüklediği videoları sadece kendisi ve arkadaşları tarafından izlenildiğini itiraf etmişti. Bilgisi, duruşu, sesi ve profesyonel ekipmanları ile pes etmeden yoluna devam etmiş, bir yıl gibi kısa bir sürede bir buçuk milyon takipçiye ulaşmıştır. Barış Özcan hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler, Youtube kanalına girerek kendisi hakkında çektiği kısa videoyu izleyebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir