ATI Ekran Kartı Güncelleme

Bilgisayarlar için günümüzdeki en iyi donanım ekran kartları olarak gösterilmektedir. Geçmiş yıllarda çok fazla önemsenmeyen ekran kartları, oyun dünyası ve kripto para madenciliklerinin yaygınlaşması ile ön plana çıkmış durumda. Birçok bilgisayar oyunu oynayan kişi, oyunlardan istediği performansı alamadığından bahsetmekte. Sahip olduğu bilgisayarın donanımları iyi olmasına karşın güncellemelerin yapılmaması performans düşüklüklerinin meydana gelmesine neden olmakta. Bugün, bu yazımızda ATI Ekran Kartı Güncelleme hakkında bilgiler vererek ekran kartı güncelleme durumunu dakikalar içerisinde nasıl yapacağınızı anlatacağım. Piyasalar içerisinde birçok kişi Nvdia ekran kartını kullansa da AMD’nin popülerliği her geçen gün artmaya başlamıştır. Geçmiş zamanlarda performansı yeterli olmayan kartlar üreten AMD, günümüzde Nvdia’ya rakip olabilecek yapıdadır.

ATI Ekran Kartı Güncelleme işlemi yapmadan önce bilgisayarlarınızda bulunan DirectX sürümünün güncel olup olmadığına bakın. DirectX, ekran kartlarının performansına doğrudan etki ederek oyunlarda kasma, donma gibi sorunların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu bağlamda hiçbir engeliniz yoksa güncelleme işlemini nasıl yapacağınızı anlatıyorum;

  • ATI Ekran Kartı Güncelleme işlemi için ilk olarak AMD’nin ekran kartlarının güncellenebilmesi için özel oluşturduğu internet adresine giriş yapıyoruz. İlgili adrese BU bağlantıdan rahatlıkla ulaşabiliriz.
  • Bağlantı adresine giriş yapan kişiler, ekranın ortadan ikiye ayrılmış olarak göreceklerdir. Sağ taraftan manuel olarak ekran kartı modelinizi, özelliklerini seçebilir, güncelleme dosyalarını bilgisayarlarınıza indirerek manuel olarak yapabilirsiniz.
  • Sol tarafta ise; AMD tarafından geliştirilen bir programın indirme linkinin yer aldığını görüyoruz. Bu program, bilgisayarı tarayarak ekran kartı modelini otomatik olarak tanıyarak güncellemesi var ise otomatik olarak işlemleri yerine getirmektedir. Tamamen otomatik olarak işleyen bu sistem, bilgisayar ile arası çok fazla olmayan kişiler için özel olarak tasarlanmıştır.

Bu işlemlerin yapılması durumunda ATI Ekran Kartı Güncelleme işleminin başarılı bir şekilde yapıldığını görebilirsiniz. Program seçeneği üzerinden güncelleme yapmayı tercih eden kişiler, program bilgisayarlarında bulunduğu sürece otomatik olarak tüm güncellemeri fark etmeden yaptıracaklardır. Bu yöntem sadece AMD tarafından piyasaya sürülen ekran kartları için geçerli olduğunu, Nnvidia için farklı programlara, uygulamalara gerek olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir