Apple Kimliğimi Unuttum Telefon Açılmıyor

Apple Kimliğimi Unuttum Telefon Açılmıyor ya da kitlendi gibi durumlarda ne yapacağını bilmeyenler için bir çözüm yazısı hazırlamaya karar verdik. Apple Kimliği olarak da bilinen iCloud şifresi, telefonunun güvenli bir şekilde korunmasını, çalışma gibi durumlarda telefonun sahibi dışında kontrol edilememesine olanak sağlamakta. Genellikle telefonu aldığımız ilk dakikada oluşturduğumuz bu şifreyi zamanla unutuyor, bizden istediği zaman hatırlayamadığımız için telefonu açmakta zorlanıyoruz. Şifreni hatırlamak için yöneltilen güvenlik adımlarında da sorun yaşıyorsanız aşağıdaki Apple Kimliğimi Unuttum Telefon Açılmıyor çözüm önerilerini dikkate alabilirsiniz.

  • İlk olarak Apple’ın iCloud konularında profesyonel destek verdiği 00800 448 829 878 müşteri hizmetleri numarasını arayın. Burada yetkililer sizlere büyük oranda yardımcı olacaklardır.
  • Eğer yurtdışını arama konusunda sıkıntılarınız var ise BU bağlantı adresinden de yazılı olarak müşteri hizmetleri ile temas kurabilirsiniz.
  • Bir başka çözüm önerisi ise iColud’un resmi internet adresine girerek Kimliğimi ya da parolamı unuttum seçeneği üzerinden şifre sıfırlama talep edebilirsiniz. Burada hesabınız üzerinde oluşturduğunuz bazı güvenlik adımları sizlere sorulacaktır.

iCloud Parola Sıfırlama

  • Apple Kimliğimi Unuttum Telefon Açılmıyor sorunu çözümü için bir şekilde iCloud hesaplarımızın parolasını sıfırlatmamız gerekiyor. Apple Kimliğim sayfasına giderek burada yer alan “Apple Kimliğinizi Buun” bölümüne tıklamamız gerekiyor.
  • Kimlik Bilgilerinizi ve sürekli olarak kullandığınız, Apple kimliğinizi de oluştururken belirttiğiniz e-mail adresinizi yazınız. Eğer herhangi bir şekilde eşleşme olmaz ise buradan yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. Eğer eşleşme yapılır ve birden çok hesap karşınıza çıkar ise e-mailiniz ile ilişkili olan hesabı seçiniz.
  • Apple kimliğinizi bulduğunuza göre parola sıfırlanması için ekrandaki adımların devam ettirilmesi gerekecek. Burada telefonunuz sizlere yardımcı olacaktır.
  • Şifre sıfırlama ekranı ile birlikte kendinize yeni bir şifre oluşturmanızı isteyecektir. Oluşturduğunuz yeni şifre ile iCloud’a tekrardan giriş yapacak ve telefonunuzun aktif hale gelmesine olanak sağlamış olacaksınız.
  • Başta Apple kimliği olmak üzere şifrenizi bir kağıda yazarak korunaklı bir yerde saklamanızı öneririz. Daha sonrasında meydana gelen durumlarda bu kadar şanslı olmayacağını söylemek istiyoruz. Eğer tüm adımları da yapmanıza karşın hesabınıza erişemiyorsanız telefonunuzu servise göndererek açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir