Apex Legends Hesabı Steam Hesabına Nasıl Bağlanır?

Birçok oyun sever Apex Legends oyununun Steam platformunda yer almamasına üzülüyor olabilir. Fakat Apex Legends EA tarafından yayınlanmış bir oyun olması nedeniyle EA’in kendi oyun platformu olan Origin üzerinden oyun severlerle buluşuyor. Fakat bu oyunu Steam’e bağlayamayacağınız anlamını taşımıyor. Steam arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli bir oyun oynamak ve bağlantıda kalmak için Steam entegrasyonunu yapabilirsiniz. Apex Legends hesabı Steam hesabına nasıl bağlanır merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Apex Legends Steam Bağlama

EA tarafından oyuncular için geliştirilmiş Origin platformu birçok oyuncunun bildiği Steam platformuna benzer bir oyun platformudur. Fakat burada yayınlanmış olan ve son günlerin en popüler çevrimiçi Battle Royale oyunu Apex Legends Steam bağlantısına izin vermektedir. Bu bağlantı sayesinde oyun içerisinde Steam arkadaşlarınızla bağlantıda kalabilir ve birlikte oyun oynayabilirsiniz. Apex Legends Steam bağlantısı gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler oldukça basit.

  1. Apex Legends Steam bağlantısı gerçekleştirmek için oyunu açmalı ve ekranın sağ alt bölümünde yer alan “Friends” yani arkadaşlar sekmesine tıklamalısınız.
  2. “Friends” bölümü içerisinde sol üstte yer alan “Steam Hesabı Bağla” butonu sayesinde oyun ile Steam bağlantısını kurabilirsiniz.
  3. İlgili butona tıklanması halinde oyun sizi Steam ile bağlantı kurmanız için bir internet sayfasına yönlendirecektir. Bu Steam tarafından sunulan bağlantı sayfasıdır ve birkaç basit işlem gerçekleştirmeniz gerekecektir.
  4. Steam hesabınıza girişiniz ve bağlantıya izin vermenizi isteyen bir onay ekranından oluşan bu basit işlemleri tamamlamanız ardından Steam arkadaş listenizde yer alan kişilerle Apex Legends üzerinden bağlantı kurabileceksiniz.

Apex Legends Hesabı Steam Hesabına Nasıl Bağlanır ?

Apex Legends Steam bağlantısı nasıl gerçekleştirileceğine dair detaylı bir anlatımı sizler için yukarıda paylaştık. Bu işlemler sonrasında sorunsuz bir şekilde bağlantıyı kurabilmiş ve Steam üzerinde yer alan arkadaşlarınızı artık oyun içerisinde yer alan “Friends” alanında görüntüleyebiliyor olmalısınız. Ayrıca bu kişileri bu alandan birlikte oyun oynamaya davet etme şansınız da bulunuyor.

4 Şubat 2019 itibariyle oyuncularla buluşan Apex Legends çıkışı üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen oldukça hızlı bir yükseliş yakalayarak en popüler oyunlar listesinde zirveye oturmayı başardı. Kısa sürede milyonlarca aktif oyuncu sayısına ulaşarak birçok kişiyi şaşırtmayı başardı. Gelişmiş bir oyun deneyiminin yanı sıra oldukça iyi grafiklere sahip olan oyun Battle Royale oyunları arasında farklı özellikler sunuyor olması nedeniyle oldukça fazla ilgi gördü.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir