Anestol Pomad Nedir?

Anestol pomad, içeriğinde bulunan % 5 oranındaki lidokain sayesinde uyuşturma etkisine sahip bulunmaktadır. Bu özelliği sebebiyle özellikle kulak deldirme sırasında oluşabilecek ağrıyı dindirmek için kullanılır. Daha birçok farklı amaca yönelik olarak kullanılan anestol pomad, oldukça hızlı sonuç veren bir krem olup, yaklaşık 5 dakika içerisinde sürülen bölgeyi uyuşturur ve etkisi 2-3 saat boyunca devam eder. Uzun süreli uyuşturma etkisine sahip bulunması sebebiyle ağda veya lazer epilasyon gibi uzun süreli işlemler öncesi uygulamaya uygundur. Anestol pomad nedir sorusu, lokal anestezikler grubu kremlerin en güçlülerinden biridir şeklinde cevaplanabilir. Hekimler tarafından bölgesel uyuşmanın sağlanması adına kullanılan bu ürün birçok farklı işe yarar.

Anestol Pomad Ne İşe Yarar?

İçeriğinde polietilen glikol, paraben, % 5 lidokain, mentilparaben ve propil barındıran beyaz renkli ve oldukça yoğun bir kıvama sahip olan bir kremdir.  Anestol pomad ne işe yarar diye soranlar için faydalarını aşağıda sıraladık.

  • Kulak deldirme, piercing ve dövme yaptırırken ağrı hissetmemeyi sağlar
  • Kadınların ilk cinsel deneyimleri öncesi kullanıldığında muhtemel ağrıları önler
  • Erkekler için cinsel ilişkide kaydırıcı ve geciktirici etki sağlar
  • Anüs çatlakları ve basur problemlerinde rahatlatıcı etkiye sahiptir
  • Lazer epilasyon, evde bıyık alma veya ağda öncesinde kullanıldığında acı ve ağrı hissini önler
  • Kuruma veya soğuk hava sebebiyle ciltte oluşan çatlakları onarır

anestol pomad

Anestol Pomad 2020 Fiyatı Ne Kadar?

Anestol Pomad uygulandığı bölgede geçici uyuşma sağlayarak acı ve ağrı duyulmasını engelleyen bir kremdir. Herhangi bir hastalık veya sağlık sorunun tedavi edilmesi amacıyla uzun süreli olarak kullanılmayacağı gibi bir sorunu iyileştirmeye yönelik olarak da kullanılmaz. Yalnızca kullanım amacına uygun olarak sürüleceği cilt bölgesini uyuşturmak ve işlemin ağrı duyulmadan yapılmasını sağlar. Oldukça yaygın olarak kullanılması sebebiyle tüm eczanelerden Anestol pomad 2020 fiyatı ne kadar öğrenebilmek ve 15,85 TL karşılığında tedarik etmek mümkündür. Diğer tüm ilaç ve kremlerde olduğu gibi içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olabilecek kişilere bazı yan etkileri olabilir. Bu tür durumlarda kremin kullanımı durdurularak en kısa süre içerisinde doktora başvurmak gerekir.

Anestol Nasıl Kullanılır?

Anestol güçlü etkisiyle uygulandığı bölgeyi uzun süre uyuşturabilen bir kremdir. İlacın en doğru kullanım şekli hekim tarafından tavsiye edildiği gibidir. Tek seferde 5 gramın üzerine çıkmamak temiz cilde sürülmesi kaydıyla günde birkaç defayı geçmeyecek şekilde kullanılması uygun görülmektedir. Anestol pomad nasıl kullanılır hakkında bilgi sahibi olmadan cilde sürülmemelidir. Özellikle hassas ciltlerde hekim tavsiyesi olmadan aşırı miktarda kullanılması halinde ciltte istenmeyene sorunların oluşmasına yol açabilir. Gebe ve emziren annelerde de hekim kontrolü veya tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmez. Lidokaine alerjisi olanların da kullanmaması gereken Anestol krem, göz, ağız veya burun içerisindeki tahriş olmuş bölgelerle temas ettirilmemelidir.

Anestol Kullananların Yorumları

Anestol Krem birçok farklı amaca yönelik olarak kullanıldığından dolayı gerek internet ortamında açılan bloglarda, gerekse lokal anestezi gerektiren bazı uygulamaların tanıtıldığı makalelerde birbirinden farklı kullanıcı yorumları ile karşılaşmak mümkündür. Bu tür platformlarda hastalardan bazıları kremi vajinismus sorunlarını gidermek amacıyla kullandığından bahsederken, kimileri dövme, piercing ve epilasyon öncesinde kullanarak ağrı hissetmediğini anlatmaktadır.

Kullanıcı yorumlarının bazılarında ise ciltteki kurumalara ve dökülmelere karşı onarıcı etkisinden bahseder. Ayrıca bazı kullanıcılar da yanma ve cilt kızarıklıkları sonucunda oluşan kaşıntının giderilmesi amacıyla kullandığını ve oldukça tatminkâr sonuçlarla karşılaştığını anlatıyor. Ancak nadiren de olsa sonucun beklentilerinden düşük olduğunu belirtenler de mevcut.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir