Anestezi İş imkanları Ve Maaşları

Günümüzde üniversite adayları için güzel bir bölüm olan ve Anestezi tercih edilen bölümdür. Anestezi bölümü iş imkanları bu yıllarda ve gelecek yıllarda artacak gibi gözüküyor. Anestezi bölümleri üniversitelerde en popüler bölümlerden birisidir.

Anestezi Maaşları oldukça dolu olan bu bölümde hemen hemen çoğu hastanede iş bulabiliyorlar. Bazı insanlara göre okuması ve mezun olması zor bir bölümdür. Üniversitede derslerde genel olarak latince kelimeler kullanılır.

Anestezi mesleğine başlamadan önce düşünmeniz gerek bazı konular vardır. Mesela çok soğukkanlı olmanız gerekmektedir. Hastalar size emanet ediliyor. Genellikle tek başınıza olacaksınız. Ve bir hasta sizin hatanızdan dolayı masada kalabilir bunun yükü bir ömür taşırsınız. Aynı şekilde soğukkanlı olup işinizi iyi yapan biriyseniz, nöbetler ve iyi performans ile iyi anestezi maaşları alabilirsiniz.

Anestezi İş Maaşları

Bunları yapan kişiler genel olarak +3000 TL anestezi maaş almaktadır. Genellikle ilk girişte asgari ücret yani 1500 – 1600 TL ile başlarlar. İlerleyen zamanlarda daha da arttırılabilir.

Üniversitede anestezi dersleri dışında kendini geliştirmek çok önemli şeylerden biridir. Çünkü ders kimi zaman teori kimi zaman uygulamadır. Bu sebepten dolayı işinize iyi sarılmayı ve ders dışında kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Çünkü bu tüm hayatınızda işe yarayacaktır.

Anestezi İş İmkanları Nelerdir?

Anestezi iş olanakları Genel olarak hastanelerde iş olanaklarını bulunmaktadır. Özel hastanelerde +2000 TL ile işe başlayan anestezi mezunları kadrolaştıkça gelirleri de artmaktadır. Fakat sözleşmeli olarak işe başladıkları için bu pekte mümkün olmamaktadır. Aynı şekilde üniversite hastanelerinde sözleşmeli olarak işe dolgun bir maaş ile işe başlarlar. Bunların yanı sıra özel hastanelerin acil servislerinde de çalışabilmektedir. Ne yazık ki KPSS’de sağlık sektöründe en az kadro açılan bölümdür. Bu yüzden Anestezi KPSS sınavından yüksek puan almak hastanelerde kolayca ve anestezi için yüksek bir maaş ile işe başlamayı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir