Android Wi-Fi Şifresi Öğrenme (Rootsuz)

Wi-Fi, günümüzde internet bağlantısı konusunda en çok ihtiyaç duyulan gereksinimler arasında yer almakta. Sınırsız ve hızlı internet bağlantısı sağlamasından dolayı birçok kişi telefon güncelleştirme işlemini, program ve oyun indirme işlemini ve diğer internet gereksinimlerini hep Wi-Fi üzerinden yürütmeye çalışmaktadır. Geçmiş dönemde bağlandıkları bir kablosuz internet ağının şifresini görmek isteyen kişiler Android Wi-Fi Şifresi Öğrenme (Rootsuz) şeklinde internette aramalar yapmaktadır. Bizler de bu yazımız içerisinde kayıtlı Wi-Fi ağlarına ait şifre öğrenme işleminin nasıl olduğuna bakacağız. Telefonda Root olmadan şifresi girilmemiş Wi-Fi adreslerine bağlanmak şu an için imkansız gibi görüldüğünü de eklemek istiyoruz.

Telefonda Kayıtlı Wi-Fi Şifresini Öğrenme

Telefonda Kayıtlı Wi-Fi Şifresini Öğrenme için öncelikle bazı yardımcı uygulamalara ihtiyaç duyduğunuzu belirtelim. Android telefonunuz için öncelikle Google Play Store içerisinden File Manager (Dosya Yöneticisi) uygulamalarından herhangi birisini indirmeniz yeterli olacaktır. Dosya Yöneticisi uygulamalarından telefon hafızasına giriş yaparak buradan “Data” bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Data kısmına giriş yapan kişiler, gelen liste içerisinden “misc” adındaki klasörü açmaları gerekmektedir. Misc klasörüne giriş yapan kişiler, gelen seçenek arasından Wi-Fi kısmını göreceklerdir.

Android Wi-Fi Şifresi Öğrenme (Rootsuz) işlemini yapmak isteyen kişiler, bu aşamadan sonra Wi-Fi klasörü içerisinde yer alan “wpa_supplicant.conf” bu dosyayı açmaları gerekmektedir. Dosya, metin belgesi şeklinde olduğundan dolayı bazı telefonlar açmayabilir. Bunun için de aynı zamanda Google Play Store içerisinden yeni metin belgesi açmayı ve düzenlemeye olanak sağlayan bir uygulama indirilmesi gerekebilir.

Yeni metin belgesi ile açılan wpa_supplicant.conf dosyası içerisinde bu zamana kadar bağlanmış olduğunuz tüm Wi-Fi adları ve şifreleri listelenmektedir. Öğrenmek istediğiniz kablosuz ağın adını bulmanız ile beraber altındaki Password alanından şifresini bularak yeni bir cihazdan şifre ile internet bağlantısına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Android Wi-Fi Şifresi Öğrenme (Rootsuz) yazımız içerisinde tüm detayları ile sizlere Wi-Fi şifresi öğrenme işlemini anlatmaya çalıştık. Sadece bu durum için telefonunuza Root atmaya gerek olmadığını belirtmek istiyoruz. Bilinmeyen ellerden ve kişiler tarafından atılan Root, telefonlarınıza zarar vereceğini unutmamanız gerekmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir