Android Ve iPhone SSL Hatası Çözümü

Android Ve iPhone SSL Hatası Çözümü konusu akıllı cihazlar üzerinde yaşanılan en temel sorunlar arasında yer almakta. teknoloji her geçen gün gelişmesi ile beraber ardından birçok sorun ve sıkıntının da meydana gelmesine neden olmakta. Akıllı telefonlar üzerindeki gelişmeleri yakalamıyor, dolayısıyla sorunlarla nasıl mücadele edemiyeceğimizi bilemiyoruz. Mobilden internet tarayıcısına giren kişiler, ziyaret etmek istedikleri sitelere girmeden önce SSL bağlanı hatası almaktadırlar. SSL bağlantısı internette güvenilir bir şekilde gezinim yapmamız için özel olarak tasarlanmış olup birçok olumsuz durumun meydana gelmeden engellenmesine olanak sağlar. Android Ve iPhone SSL Hatası Çözümü oldukça basit olup birkaç hamle ile üstesinden gelinebilmektedir.

SSL Bağlantı Hatası Neden Kaynaklanır?

Normalde internet tarayıcıların bağlantıları “http://” şeklinde olur. SSL bağlantı yapısını kullanan internet sitelerinde ise bu yapının “https://” şeklini aldığını görmekteyiz. Bu şekilde URL yapısına sahip olan adreslerde bilgilerimize erişilemeyecek bir yapının inşa edildiğini ve güvenirliğin oldukça üst düzey olduğunu görmekteyiz. İnternet siteleri SSL kullanımını birer yıllık periyotlar ile sistemlerine entegre etmektedirler. Belirtilen süre sonunda SSL Sertifikası yenilenmemişse ziyaretçilerin güvenilir olmadığından dolayı internet sitesine erişimleri kısmi olarak engellenir. Bu durumun temel nedeni HTTP ile HTTPS arasındaki geçiş sürecinden kaynaklanmaktadır. Bu durumla sadece telefonlarınızdan yaşamayacağınızı, bilgisayarlar üzerinden de sıklıkla hata bildirimleri alabileceğinizi hatırlatalım.

Android Ve iPhone SSL Hatası Çözümü

Bilgisayarlarda gelen SSL hatası çözümünü genel olarak sertifikayı göster ya da atla seçenekleri ile halledebiliyorken mobilde işler karışabilmektedir. Öncelikle telefonlarınızdan SSL kurulu başka internet adreslerine giriş yapmanızı öneririz. Eğer bu sitelere sorunuz bir giriş sağlanıyor ise sorunun sadece bağlanmak istediğiniz internet adresi ile alakalı olduğunu söyleyebilirim. Eğer telefonunuzun tarihi ve saati yanlış ise güvenlik nedeni ile SSL bağlantıları siteye giriş yapmanızı engelleyerek hata verir. Bu gibi durumlarda saat ve tarihinizi güncelleyerek kolaylıkla internet sitesine giriş yapabilirsiniz. Bazı durumlarda tarayıcı önbellekleri dolduğundan dolayı SSL sertifikaları etkinliklerini gösteremeyip direk hata verebilmektedir. Bu gibi durumlarda ilk olarak tarayıcı geçmişinizi temizlemenizi öneririm. Tüm işlemleri yaptığınızda Android Ve iPhone SSL Hatası Çözümü konusunu halledeceksiniz.

3 Yorum

  1. Önbelleği temizledikten sonra mobil veri ayarlarını kontrol ediniz. Otomatik olarak seçili olsun, son çara olarak müşteri hizmetlerini arayınız.

  2. Hepsini denediğim halde hücresel veriyi kullanırken hem safari hem firefoxdan tek bir siteye giriş yapamıyorum hala. WiFi açıkken giriyor sadece

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir