Android Studio Telefonu Görmüyor (Çözüm)

Mobil oyun geliştirmek, birçok kişi için zor olan bir iş gibi görünse de deneyimlerle bu işi kolaylaştırmak, hafifletmek oldukça mümkündür. Bir oyun geliştiricisi, bilgisayar üzerinden kodladığı oyun ya da yazılımı deneyebilmek için kendi telefonuna atmak, oyun yeri programı canlı canlı ön izlemek ister. Eğer ilk defa bir oyun, program geliştiriyor ve bunu Telefonunuzda canlı canlı gözlemlemek isterken hata alıyorsanız doğru yerdesiniz. Bugün, bu yazımız içerisinde Android Studio Telefonu Görmüyor sorunu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bu durumun nedeni hem telefonlarınız ile ilgili olabilir hem de bilgisayarlarınız ile ilgili olabilir. Aşağıdaki yönergeleri uygulamanız durumunda Android Studio Telefonu Görmüyor sorunun çözümlendiğini görebilirsiniz.

Android Studio Telefonu Görmüyor Sorunu Nedenleri ve Çözümü

  • Android Studio üzerinden işlem yapabilmek için telefonlarınızda hata ayıklama modunun etkin olup olmadığını kontrol ediniz. Etkinlik pasif hale gelmesi durumunda bu tür sorunlar ortaya çıkabilmekte.
  • Kullanılan Android cihazın son güncellemeye sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. Güncellenmeyen telefonlarda bu tür bağlantı izinlerine izin verilmemektedir.
  • Bağlantı kablosunda, bilgisayarlarda bulunan USB portlarının sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kablo ve port nedenleri genellikle dikkate alınmamasından dolayı da bu tür hatalar ortaya çıkabilmektedir.
  • Sorun telefon üzerinden kaynaklanmıyor ise bilgisayarda bulunan Windows sürümünün güncel olup olmadığına bakılmalıdır. Bununla beraber bu süreç içerisinde iken Güvenlik duvarı, antivirüs yazılımları pasif hale getirilmelidir.
  • Bazı durumlarda Android Studio telefonları sıra dışı bir şekilde tanıyamamaktadır. Bunun nedeni programa ait olan güncelleştirmelerin yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Android Studio’ya ait güncelleştirmelerin de yapılmaması Android Studio Telefonu Görmüyor sorununun ortaya çıkasına neden olabilmektedir.

Yukarıda da göreceğiniz üzere bilgisayar ve telefonlar ile ilgili sorunların ana nedeni genel olarak güncelleştirmelerden kaynaklanmaktadır. Yapımcı şirketler, uygulama ve programlarının güncel tutulması için eski sürümlerin sahip olduğu yeteneklerin bir kısmını kısıtlama yoluna gitmektedir. Bu durum da cihazlarda bazı uyumsuzluk ve görünüm sorunları meydana getirmekte. Android Studio’da meydana gelen telefon görmeme sorununu yukarıda anlattığımız yönergeleri takip ederek başarılı bir şekilde çözebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir