Android Kamera Durduruldu Hatası Çözümü

Android kamera ile ilgili sorunlarda, genellikle son dakika problemler çıkıyor karşımıza. Android hatalarında, genellikle kullanıcı odaklı problemler olmasa da, kişisel sorunlar çok çıkıyor karşımıza. Peki ama neden çıkıyor bu tarz bir problem? Güncellemeyle ilgili bir sorun mu var yoksa? Aslında bu sürekli değişken bir durum. Çünkü uyumluluk gerektiren bir durum ve karşılaşılan seçeneklerde de bu çalışmaları çok daha farklı ele alabiliyoruz. Mesela bazen telefonunuzun ram özelliği yetmiyor da bu sorun oluyor olabilir. Bazen de telefonla ilgili bir problem yok ama yazılım sorunu olarak karşımıza çıkabilir bu durum. Peki ama bizim ne yapmamız lazım?

Maalesef Kamera Durdu!

Kameranın durması ile ilgili karşılaştığımız bu sorun, oldukça can sıkıcı bir hale bürünebilir. Sırasıyla aşağıdaki detayları kullanabilirsiniz çözüm olarak. Önbellek temizleme işlemi ile sorunu çözmeye çalışabilirsiniz mesela. Ardından telefonu sıfırlamak ya da reset atmak gibi seçenekleri kullanarak bu kamera durdu sorunu için bir çözüm yaratabilirsiniz.

Sırasıyla Bunlara Dikkat!

  • Ayarlar kısmından, genel ayarlar ve uygulamalara ulaşın,
  • Ardından kamera uygulamasını bulup, bu uygulamayı açın (varsayılan uygulamalarda)
  • Sonra bu uygulama için durdurmaya zorla seçeneğini işaretleyin.
  • Burada depolama kısmına girerek, önbellek silme seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Verileri temizleme seçenekleri de burada çıkıyor karşımıza.
  • Ardından telefonunuzu yeniden başlatın ve sağlıklı bir çalışmanın olup olmayacağına dair bir test aşaması yapın.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir