Android Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

Android işletim sistemine dair sürekli yeni güncellemeler üretiliyor. Genellikle yılda bir gelen güncellemeler, gerek görsel, gerek işletim sistemi bazında farklı veri tabanları ile oldukça ferah bir kullanım amaçlıyor. Ama bazen, Android güncellemesini geri alma konusunda insanlar ihtiyaç hissedebiliyor. Çünkü Android işletim sistemi, her Android cihaz için farklı tesirde bulunduğu için, tam çalışmayabiliyor. Bu tarz durumların çözümü için de çeşitli farklılıklara dahil olmak gerekiyor. İhtiyaçlarımızı tam olarak karşılamayabilir yeni güncellemeler. Mesela ses sorunu yaşayabilirsiniz. Ya da şebeke ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. İlk çıkan işletim sistemlerinde genellikle bu tarz şeyler olabiliyor. Bu durum toparlamak adına da firmalar hemen yeni bir revize paketi yayımlıyor. Bu paketlerin arasında sizin cihazınız için üretilen çözümler de olacaktır. Çünkü cihazınız, geri bildirim yapıyor ve Google bu konuda yeni bir güncelleme çıkarıyor tekrar bir süre sonra.

Güncellemeleri Geri Alın

  • Öncelikle ayarlardan sisteme ulaşın.
  • Sistem ayarlarından güncellemelere gelin (bazı cihazlarda daha farklı şekillerde de ulaşılabiliyor)
  • Sonra güncellemeleri kapat bölümünü seçebilirsiniz. Şayet güncellemeyi yaptıktan sonra beğenmediyseniz, aynı menü üzerinden bir önceki güncellemeye geri dönme seçeneği olacaktır. Oradan tekrar bir önceki güncellemeye gidebilirsiniz.
  • Bu sayede güncellemede oluşan sorunlar düzenlendiği zaman, size uyarı gelecektir ve tekrar yeni güncellemeyi kurabilirsiniz bu sayede.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir