Android Ekran Titremesi Sorunu Çözümü

Birçok Android cihaz kullanıcısının ortak problemi zaman zaman ekranlarında can sıkıcı bir şekilde ortaya çıkan titreme problemi olabiliyor. Sık sık yaşanmasa da ara ara beliren bu problem ortaya çıktığı zamanlarda kullanıcıların moralini bozmayı hatta onları sinir etmeyi dahi başarıyor. Peki, Android ekran titremesi sorunu çözümü için yapılabilecek bir şey var mı? Android ekran titremesi konusunda yapabileceğiniz oldukça basit bazı çözüm yolları bulunuyor.

Android Ekran Titremesi Çözümü

Android telefon kullanıcıların baş belası haline gelen ekran titremesini çözmek için uygulayabileceğiniz oldukça basit bir çözüm yolu bulunuyor. Bu yöntemi uygulamak için telefondan oldukça iyi anlayan bir birey olmanıza dahi gerek yok. Hemen hemen herkes bu çözüm yolunu rahatlıkla uygulayarak telefon ekran titremesi sorununu çözüme kavuşturabilir.

Cihazınızda herhangi bir yazılım ya da donanımsal problem bulunmadığı takdirde sizlerle paylaşacağımız bu çözüm yolu titreme problemini ortadan kaldırmaya yetecektir. Bu gibi bir durumla karşılaştığınız takdirde bir kullanıcı olarak yapmanız gereken ilk işlem eğer cihazınızın bataryası sökülüyor ise bunu sökmek olacaktır. İlk önce telefonu kapatın daha sonrasında bataryayı sökün ve tekrar takın. Bataryası çıkarılan bir cihaza sahipseniz cihazınızın arka yüzünde yer alan kapağı sökmeniz gerekmektedir.

Bataryayı tekrardan yerleştirmeniz ardından cihazınızı şarja takınız. Cihazın şarjı doldukça telefon titreme sorunu ortadan kalkacaktır. Bu işlemi uyguladığınız halde cihazınızın yani Android ekran titremesi sorunu çözümü işe yaramdıysa şunlara dikkat edin;

  • Eğer telefonunuz bir darbe aldıysa ve bu darbe sonucunda donanımsal anlamda bir hasar görmüş ise titremenin oluşmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda bataryayı söküp takmak işe yaramayacaktır.
  • Bir diğer ekran titremesi sebebi ise yazılımsal. Telefonunuzun yazılım geliştiricisi herhangi bir sorun oluşturması halinde cihazınızın ekran titremesi problemi baş gösterecektir. Bu durum oldukça sık yaşanır. Bunun yanı sıra yalnızca hazırda kurulu gelen yazılım değil yüklemiş olduğunuz ekstra uygulamalar da buna sebep olabilir suçu direkt üreticiye atmak doğru sayılmaz.
  • Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürerek sorunun çözülüp çözülmediğine göz atın. Eğer çözülmez ise telefonunuzun şarjının tamamen bitmesini bekleyin. Şarjı bittiğinde ve tekrardan açma tuşuna bastığınız halde açılmadığı durumlarda telefonunuzu bir süre bekleyip tekrardan şarja takın. Telefonunuzun şarjı tamamen dolduğunda kullanmaya devam edin muhtemelen sorun ortadan kalkacaktır.
  • Eğer bu yöntemde işe yaramaz ise otomatik aydınlatma / ekran parlaklığı ayarını kapatarak manuel ayarlayın ve bu şekilde deneyin. Eğer sorun yine devam ederse cihazı tecrübe ve bilgili bir servise emanet edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir