Amerika’da Gezilecek Yerler

Amerika, dünyanın en tutkulu, en renkli, en canlı ülkesi olarak gösterilmekte olup birçok kişinin hayallerini süslemektedir. Gerek gezi için gerekse eğitim için bu ülkeye gitmek isteyen kişiler, gezileri sırasında nelere gitmesi, nereleri görmesi gerektiğini araştırmaktadırlar. Bu yazımız içerisinde Amerika’da Gezilecek Yerler hakkında bilgiler vererek gezilerinizi taçlandıracak bölgeler hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

New York

Her yıl ortalama olarak 40 milyondan fazla turist ağırlayan New York, dünyanın her yerinden her tarzda insanları ağırlamaktadır. Kendisine özgü bir metropol tarzına sahip olan New York, fırsatlar şehri olarak gösterilmektedir. Şehrin en temel noktalarından birisi Özgürlük anıtı, Times Square, Central Park gibi yerler olup dünyanın önde gelen lüks markalarını bir araya getirmektedir. Şehri en tepeden gözlemlemek isteyen kişiler Empire State Building ve Rockefeller Center çatışı altında şehri en tepeden izleyebilirler.

Washington DC

Amerikan Federal Devlet yönetiminin merkezi olarak gösterilen Washington DC, ülkenin tarihini ve geçmişini en iyi şekilde özetlemektedir. Birçok kişi, Amerika’ya yapacakları seyahatler sırasında başta anıt binalar olmak üzere müzeler en dikkat çekici noktalar arasında yer almakta. Şehir içerisindeki en önemli noktalardan birisi White House olup 1800 yılından günümüze kadar ABD başkanlarına ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden birisi de bu bölge içerisinde yer almaktadır.

Boston

ABD bağımsızlık hareketinin başladığı noktalardan birisi olarak gösterilen Boston, birçok kişi tarafından Küçük İtalya olarak gösterilmektedir. Bölgeye yapılan ziyaretler sırasında en dikkat çekici yerlerden birisi ise 1969 yılında açılan New England Aquarium olarak gösterilmektedir. Su altı içerisinde yaşayan tüm canlıları bir araya getiren bu akvaryum için dahi Boston bölgesine ziyaretler düzenlenmektedir.

Los Angeles

Los Angeles, Amerikan film endüstrisinin döndüğü bölge olarak gösterilmekte. Los Angeles içerisinde ilk olarak Hollywood’u gezebilir, Disneyland, Universal Stüdyoyu gezebilirsiniz. Bu bölgeler içerisinde eğlenceli dakikalar geçirmek için birebirdir. Amerikanın turistik açıdan en çok ziyaretçi alan bölgeleri arasında yer almaktadır.

Bnunla beraber Miami, San Francisco, Chicago, Las Vegas gibi bölgelere de giderek güzel ve tatlı bir tatil yaşayabilirsiniz.

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir