Amazon Kredi Kartı Bilgilerini Silme

Amazon Kredi Kartı Bilgilerini Silme

Online alışveriş konusunda dünyanın en büyüğü olma ünvanına sahip olan Amazon, birçok kişinin internet alışverişi konusundaki ilk tercihlerinden birisi olarak gösterilmekte. Dünyanın hemen hemen heryerine gönderim yapabilme imkanına sahip olan şirket, bünyesinde yer alan ürünlerin tamamını indirimli ve uygun fiyatlar ile sunmasından dolayı tercih edilmekte. Şirket, yapılan alışverişlerin ödemelerini ya PayPal üzerinden almakta ya da kredi kartı ile kabul etmektedir. Ülkemizde son zamanlarda giderek Amazon kullanıcısının artması ile beraber bazı soru işaretlerinin ortaya çıktığını görebilmekteyiz. Bugün, bu yazımız içerisinde Amazon Kredi Kartı Bilgilerini Silme konusuna değinmeye çalışacağız. Bu konu, kredi kartlarının güvenilirliği açısından önemli olup birçok kişinin önemli ölçüde çözmek istediği konular arasında yer almaktadır.

Alışveriş yapabilmek için hesaplarına kredi kartlarını ekleyen kişiler, alışverişlerini yaparken bazı durumlarda işlemlerin tamamlanmadığını görebilirler. Bazı bankalar, müşterilerinin izin vermediği sürece kredi kartlarının yurtdışı alışveriş yapma özelliklerini otomatik olarak kapatmaktadır. Bu gibi durumlarda hesaplarında kredi kartı bilgilerinin bulunmasını istemeyen Amazon kullanıcıları Amazon Kredi Kartı Bilgilerini Silme aramalarında bulunmaktadır. Bu yazımız içerisinde bu konuyu ayrıntılı bir şekilde dile getirmeye çalışacağız.

Amazon Kredi Kartı Bilgilerini Silme Nasıl Yapılır?

  • Amazon Kredi Kartı Bilgilerini Silme işlemini yapmak isteyen kişiler ilk olarak Amazon hesaplarına giriş yapmaları gerekmektedir.
  • Amazon hesaplarına giriş yapan kişiler, sonrasında BU bağlantı adresi üzerinden ödeme bilgilerini düzenleyebilecekleri alana giriş yapmalıdırlar.
  • Bağlantı adresi sizlere hesabınızda ekli olan ödeme yöntemlerinizi listeleyecektir. Kredi kartınızın listelendiği alanın hemen sağ tarafında aşağıya doğru inen bir ok simgesi olduğunu göreceksiniz.
  • Aşağıya doğru inen ok sekmesine tıkladığınızda sizlere “Edit or Delete” şeklinde 2 seçenek sunulacaktır. Burada Delete bölümüne tıklıyoruz.
  • Delete butonuna tıklanması ile beraber sizlere bir onay sayfası sunulacaktır. Burada gelen ekranda “Confirm Delete”  seçeneğine tıklamanız durumunda hesabınızdan kredi kartı bilgilerinin silindiğini göreceksiniz.

Yukarıdaki işlemleri uygulamanız durumunda Amazon Kredi Kartı Bilgilerini Silme işleminin başarılı bir şekilde tamalandığını görebilirsiniz. Tekrardan sisteme istediğiniz zaman yeni bir ödeme yöntemini başarılı bir şekilde ekleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bende çıkan 2 seçenek şu şekilde (edit or remove) delete yerine remove var ne yapmalıyım? Nerede yanlışlık yapiyorum?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir