Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazıda birçok kişinin bildiği ve ürünleri takip ederek sipariş vermekten çekindiği Aliexpress ve kargolar hakkında bilgilendirme yapacağız. Aliexpress üzerinden yapılacak alışverişleri nasıl takip edeceğiz ve Aliexpress kargo takibi nasıl yapılır bunu anlatacağız.

Aliexpress kargo takibi China Post isimli gönderi yöntemiyle çoğunlukla yola çıkacaktır. Bu gönderi yöntemi ve alternatif kargo sistemlerinde kargonuzu nasıl takip edeceğinizi anlatacağız. Özellikle beğenerek almış olduğunuz düşük ücrete sahip ürünler neredeyse her zaman bu kargoyla yola çıkacaktır.

Aliexpress Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Aliexpress üzerinden gönderilen ürünlerde kargo yöntemi oldukça önemlidir. Gönderi hangi kargo aracılığıyla geliyorsa buna göre kargo takibini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Hatta bazı kargolarda takip etmeniz dahi maalesef mümkün olmamaktadır. Siparişleriniz sonrasında kargo takibinizi yapabilmek için öncelikle kargo takip koduna erişmeniz gerekiyor bunun için şu yolu izleyebilirsiniz;

  • Hesabınıza giriş yaparak sağ üstte yer alan Hesabınız üzerine gelerek “My Orders” seçeneğine basmanız gerekmektedir.
  • Siparişlerim sayfanıza girmeniz ardından buradan siparişinizi bulmalı ve “View Details” yazan kısma tıklamalısınız.
  • Detay sayfasına girmenizle birlikte kargo takibini gerçekleştirebilmeniz adına sizleri bir sayfa karşılayacaktır. Burada “Tracking Number” başlığı altında yer alan kod kargonuzu takip edebilmeniz için gerekli olan Kargo Takip Kodudur.

Daha sonrasında gönderiniz hangi kargo firması aracılığıyla yola çıktıysa ilgili firmanın resmi internet sitesine girerek kargo takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çoğu zaman China Post ile yola çıkacak kargolarınızı aşağıda yer alan anlatımı uygulayarak takip edebilirsiniz.

China Post Kargo Takip

Aliexpress veya farklı platformlardan almış olduğunuz ürünler China Post aracılığıyla tarafınıza ulaştırılacak ise BURAYA tıklayarak aracı siteyi ziyaret edebilirsiniz. Kargo firmasının resmi internet sitesi Çince olmasından dolayı kargonuzu takip etmek için ilgili internet sitesi oldukça karışık ve anlaşılmaz bir hal alacak. Bu nedenle bu sayfayı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  • İlgili internet sitesine girişiniz ardından direkt olarak karşınıza çıkacak alandan “Input tracking number” yazısının yanında yer alan kutucuğa takip kodunuzu girmeniz ve “ENTER” tuşuna basmanız yeterli.

Aliexpress Kargo Türkiye’ye Geldikten Sonra

Aliexpress kargo Türkiyeye geldikten sonra nasıl takip edilir? Kargolarınız ülkemize giriş yapmasıyla birlikte PTT’ye teslim edilecektir. PTT’nin teslim almasıyla birlikte çok daha detaylı bir kargo takip işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için resmi PTT internet sitesine http://gonderitakip.ptt.gov.tr/ girerek gönderi takip sayfasına geçiş yapmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise “Barkod Numarası” yazan kısma aynı takip numarasını girmeniz gerekmektedir.

aliexpress kargo türkiyeye geldikten sonra

İlgili Makaleler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir