Airties Modem Kurulumu ve Şifresi

Airties Modem Kurulumu konusu yeni internet bağlatan kişilerin yaşadığı kronik bir sorun olarak gösterilmekte. Genellikle TTNET üzerinden alınan abonelik hizmetleri ile beraber gönderilen Airties modemler, uygun fiyat ve uzun zaman dayanabilen bir yapıya sahip olmasından dolayı tercih edilmekte olup yüzbinlerce kişinin ilk tercihi arasında yer almakta. Daha önce evine internet bağlatmamış kişiler genellikle modem kurulumunun nasıl yapılacağını bilmemekle birlikte büyük sorunlar yaşayarak bağlantılarını aktif hale getirememektedir. Bu yazımızda Airties Modem Kurulumu hakkında bilinmesi gereken tüm ayrıntılardan bahsetmeye çalışacağız. Burada anlatacağımız yöntemleri Airties markasına ait tüm modemlerde uygulayabilir, aynı işlemlerle bağlantınızı aktif hale getirebilirsiniz.

airties modem arayüzü

Öncelikle yapılması gereken işlemler;

Airties Modem Kurulumu için öncelikle modemin bina içerisinde bulunan hat bağlantılarını yapmanız gerekmekte. Kablolama sistemi ile yapacağınız işlemler sonucunda modem ışıklarının yalnızca bazıları yanacak, geri kısım modem kurulumu sonucunda aktif hale gelecektir. Airties modem arayüzüne giriş için öncelikle kullanıcılar bilgisayarları üzerinden bir internet tarayıcısı açarak üst bölümde yer alan adres çubuğuna 192.168.1.1 komutunu yazarak modem için oluşturulan özel yönetim alanına giriş yapabilirler. Eğer modem arayüzüne giriş yapamadıysanız 192.168.2.1 komutunu yazıp deneyiniz. Airties modem arayüzü şifresi, herhangi bir tanımlama yapmadığınız için şifre kısmını boş bırakarak tamam tuşu ile bir sonraki sayfaya geçiş yapabilirsiniz. Eğer arayüze giriş yapamadıysanız şifre kısmına sırasıyla admin, ttnet, turktelekom şifrelerini yazarak deneyiniz.  Sol pencere içerisinde birçok menü seçeneğinin bulunduğunu görecek, buradan ADSL bağlantısına tıklamanız gerekmekte. Açılan bağlantı içerisinden tekrardan “ADSL Ayarları” bölümüne gidecek olan kişiler vc1 kısmına giriş yapmaları gerekmekte.

 

Airties Modem Kurulumu bu aşamadan itibaren başlamakta olup vc1 seçeneği içerisinde bulunan alanların doldurulması ile tamamlanmaktadır. Bu aşamada kişiler, internet hizmeti aldıkları şirket tarafından verilen kullanıcı adı ve şifreyi bu alana girerek modem ile internet bağlantısı arasındaki köprüyü aktif hale getirebilirler. Bu bölümde yapılması gereken bir diğer ayar çeşidi de kablosuz bağlantının ayarlarıdır. Artık günümüzde satılan modemlerin neredeyse tamamı kablosuz bağlantıyı destekleyecek şekilde üretilip piyasaya sürülmektedir. Kablosuz bölümüne giriş yapan kişiler, burada modemlerinin hangi isimle görüneceğini seçebilir, kablosuz modemlerine şifre atayarak sadece belirledikleri kişilerin kullanılmasını sağlayabilir. Bu aşamadan sonra modeminiz üzerinden internet bağlantını aktif hale getirebilir, kapattırana kadar kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir