Aile İle İzlenebilecek Film Tavsiyeleri

Ailenizle birlikte geçireceğiniz bir hafta sonunda ne yapacağınızı düşünürken bir anda film izlemeye mi karar verdiniz? Tüm aile birlikte vakit geçirebileceğiniz en güzel aktivitelerden birisi kuşkusuz film izlemektir. Geçmişten günümüze en popüler etkinlikler filmler üzerine kurulu olmuştur ve oldukça popüler olmasının yanı sıra gerçekten aile içi ortamı yumuşatarak daha samimi sohbetlerin dönmesine neden olmaktadır. Bu yazımızda ailenizle bir araya geldiğinizde göz atabileceğiniz birbirinden güzel yerli ve yabancı filmlere değineceğiz. İşte sizleri ekran başına kilitleyecek aile ile izlenebilecek film tavsiyeleri.

Ailecek İzlenecek Filmler 2019

2019 yılına girişimizle birlikte sizler için yenilediğimiz aile filmleri listemizle birlikte belki daha önce izlemiş olduğunuz belki de listemizde görerek izlemeye karar vereceğiniz birçok aile filmine yer vereceğiz. İsterseniz listemize öncelikle yerli yani aile filmleri türk listemizle başlayalım.

Ailecek İzlenecek Türk Filmler

Ailenizle birlikte bolca vakit geçirebileceğiniz bir film izlemeyi eminim ki hepiniz istersiniz işte sizler için hazırladığımız aile ile izlenebilecek film tavsiyeleri yerli yapımlar;

Bizim Aile Filmi

  • Bizim Aile

1975 yapımı bu filmde bir ailenin tüm zorluklara rağmen sevgi ve emek ikilisine bağlı kalarak nasıl ayakta kaldıklarına şahit olacaksınız.  Filmde “Şener Şen, Adile Naşit, Münir Özkul, Tarık Akan ve Halit Akçatepe” gibi birbirinden ünlü ve Türk sinemasının başarılı isimleri yer alıyor.

  • Köyden İndim Şehire

1974 yapımı bu filmde tarlalarında define bulan 4 kardeşin buldukları defineyi bozdurmak amacıyla Ankara’ya yolculuğa çıkan kardeşlerin hikayesi anlatılmaktadır. Tarlalarında altın dolu bir define bulan kardeşler bu defineyi herkesten gizleyerek bir maceraya atılırlar, bizlere de bu eğlenceli maceraya seyirci olmak düşer.

  • Dedemin Fişi

Ölüm döşeğinde olan babalarının mirasına konabilmek adına adeta birbirine düşman kesilen kardeşlerin hikayesi bizlerle buluşuyor. Televizyon ekranlarından tanıdığımız Güldür Güldür ekibinin hemen hemen hepsi bu filmle karşımıza çıkıyor ve harika bir oyunculukla bizlerin karşısına geliyor.

Ailecek İzlenecek Yabancı Filmler

Aileyle birlikte geçirilmiş güzel bir anı için film izlemeyi tercih edenler için birbirinden eşsiz ve başarılı aile filmlerine yer veriyoruz. Bu listemizde yabancı filmler sizler için bir araya getiriliyor.

Otel Transilvanya

  • Otel Transilvanya Serisi

2012 yılında yayınlanan ilk filmiyle gönülleri fethetmeyi başaran film; insanlar tarafından Dracula ve ailesine karşı düzenlenen saldırı esnasında ailesini kaybeden Dracula, kızını insanlardan uzak tutabilmek adına büyük bir çaba sarfedecektir. 2015 yılında yayınlanan devam filminde insanlar güvenme kararı alan Dracula ve ailesi ne gibi maceralarla karşı karşıya kalacak?

  • Ters Yüz

Bir kız çocuğunun aklından neler geçiyor hiç merak etmiş miydiniz? Bir kız çocuğunun aklından geçenleri beyaz perdeye en iyi şekilde aktarmayı başaran bu film En İyi Animasyon Film dalında bir ödül almayı da başardı. Eğer ailenizle birlikte izleyeceğiniz film anısının ölümsüzleşmesini istiyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

  • Yukarı Bak

En iyi aile filmleri listemize girmeyi başaran Yukarı Bak animasyon filmi, 2009 yapımı bir filmdir. Film sevgi, aşk ve bağlılığı oldukça iyi bir şekilde konu edinmiş ve beyaz perdeye yansıtmıştır.

  • Evde Tek Başına Serisi

Aile filmleri 2019 için güncellenen listemize girmeyi başaran Evde Tek Başına serisi 1990 yılında ilk bölümüyle izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Film tatile giden ailesi tarafından evde unutulan / bırakılan bir çocuğun haylazlıklarla dolu macerasını konu ediniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir