Ağda Lekesi Nasıl Çıkar?

Ağda lekesi konusuna geçmeden önce herkesin bildiği gibi, pürüzsüz bir vücuda sahip olmak her kadının hayali ve isteğidir. Fakat bu istenilen pürüzsüz vücuda sahip olmak görüldüğü kadar kolay değildir. Jiletler ve tüy dökücüler kıl ve tüyü geçici olarak kısaltsa da ileriki dönemlerde daha sert çıkmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden işini bilen birçok kadın ağda ile tüy ve kıllardan uzun süreli kurtulmaktadır. Fakat ufak dikkatsizlikler sonucu hem vücutta hem de halıda kalan ağda lekeleri biraz moral bozmaktadır. İşte muhtemelen sizde o talihsiz anı yaşayanlardan birisiniz. Fazla uzatmadan sorumuza geçelim, peki ağda lekesi nasıl çıkar?

ağda lekesi nasıl çıkar

Halıdan Ağda Lekesi Çıkarma

Ağda yapmak göründüğünden daha zor ve dikkat isteyen bir vücut temizliği yöntemidir. Ufak bir dikkatsizlik neticesinde halıya yapışmakta ve leke bırakmaktadır. Halıdan ağda lekesini çıkartmak için yapmanız gereken herhangi bir boyacıdan ya da boya ürünleri satan yerlerden birinden sentetik tiner alarak halınızdaki ağda lekesinin üstüne dökerek tarak, halı fırçası, diş fırçası vb. gibi sert yüzeyli cisimlerle ovalayınız. Bu işlem sırasında halıda bulunan ağda lekelerinin çıktığını göreceksiniz. Sertçe ovalama işine devam ettikten sonra tüm lekeler çıkacaktır. Sentetik tiner halınıza hiçbir şekilde zarar vermeyecektir. Hatta ve hatta birçok kuru temizleme ve halı yıkama fabrikaları lekeleri çıkartmak için sentetik tiner kullanmaktadır.

Ağda Lekesi Kumaştan Nasıl Çıkar?

ağda lekesi çıkarmaAğda lekesini çıkarma hakkında internette pek çok bilgi yer almaktadır. Fakat ya bu bilgiler yanlış ya da tek başına lekeleri çıkartmak için yetersiz kalmaktadır. Bizde sizler için edindiğimiz bilgiler doğrultusunda en doğru ve kesin yöntemleri araştırdık.

Ağda lekesi kumaştan nasıl çıkar? Sorusunun cevabı için karşınıza birden farklı seçenek çıkmaktadır. Bunlar;

  • Evde bulunan sıvı zeytinyağı ile marketlerden ya da kozmetik mağazalarından alabileceğiniz bebek yağını bir kabın içerisinde iyice karıştırın. Ardından bir pamuğu karıştırdığınız bu yağın içine iyice batırarak yağa bulayın. Bu pamuğu kumaşın leke olan yerine hafif bastırarak ovalayın. Eğer kumaşınızda hala ufak ağda lekeleri kalmış ise bunları da deterjanlı bir bez yardımıyla silebilirsiniz.
  • Halı lekesinde olduğu gibi sentetik tiner yardımıyla kumaşınızda bulunan ağda lekesini çıkarabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli kısım temizliğin ardından kumaşınızı bol su ile yıkamalısınız.
  • Son olarak, ağda lekelerini temizlemek için üretilen ağda yağı ile kumaşınızda bulunan lekeyi kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Ağda yağını bölgeye döküp ovaladıktan sonra bolca sıcak su ya da yağ sökücü ile ağda yağını da çıkarabilirsiniz.

ağda lekesi

Ağda Lekesi Vücuttan ve Yüzden Nasıl Çıkar?

Eğer ilk kez ağda yapmışsanız veya daha tecrübeli değilseniz vücudunuzda ağda lekeleri oluşturabilirsiniz ve Ağda lekesi vücuttan nasıl çıkar? Ağda lekesi yüzden nasıl çıkar? Gibi soruların cevabını arayamaya koyulabilirsiniz.  Eğer vücudunuzda ağda lekeleri oluşmuşsa panik yapmadan birazdan vereceğimiz tarifi uygulayarak ağda lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Ağda lekelerinden kurtulmak için;
Lekenin boyutuna göre bir ya da iki çay kaşığı lavanta yağını yeteri kadar deniz tuzu ve bebek yağı ile karıştırıp oluşturduğunuz karışımı banyo esnasında ağda lekesi olan yerlere sürünüz. İyice yedirdikten sonra ağda lekelerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Sıcak su ile vücudunuza sürdüğünüz karışımdan kurtularak banyo sonrası pürüzsüz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonucunda ağda lekeleri ile ilgili bütün sorunlarınızın çözüleceğini düşünüyorum. Eğer çözemediğiniz bir konu olursa yorum kısmından tüm sorularınızı iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir