A101 Aktüel Ürünler Kataloğu – A101’de Bu Hafta

Geçtiğimiz yıllarda hızla yaygınlaşan ve ülkemizin dört bir yanından binlerce şubesiyle hizmet veren A101, Aktüel adı altında sunduğu ürünleriyle tüketicileri şaşırtmayı ve onları büyüleyecek fiyatlarla birçok yararlı ürünü karşımıza sunuyor. A101 Aktüel ürünler birçok tüketicinin ihtiyacını karşılamakla kalmıyor ürünlerin çoğu zaman piyasa değerinin çok daha altından satışa sunulması sayesinde büyük bir avantaj sunuyor.

Yalnızca belirli aralıklarla sunulan ve çoğunlukla belirli bir stok sayısı üzerinden bizlere ulaştırılan bu ürünler birçok tüketicinin mağazanın açılışı öncesinde kuyruk oluşturmasına sebep oluyor. Sınırlı sayıda sunulan ve uygun fiyat anlayışıyla tüketiciyle buluşturulan A101 Aktüel ürünler hakkında merak edilen ve aklınıza takılmış olduğunu düşündüğümüz bazı konulara yazımızın ilerleyen kısımlarında değineceğiz.

A101 Aktüel Ürünler

Son yıllarda en büyük rakibi olarak görebileceğimiz BİM ile birlikte pazarda önemli bir konuma yükselmeyi başaran A101, bu başarısında en büyük role sahip olan tüketiciler için uygun fiyat anlayışıyla hizmet vermeye devam ediyor. Bu bağlamda bizlerin karşısına çıkardığı ve belirli dönemlerde kampanyalı ürünler olarak da adlandırabileceğimiz Aktüel ürünler adı altında sunulan ürünler piyasa değerleri dikkate alındığında çok daha uygun fiyata sunuluyor. Bu ürünler arasında gıdadan elektroniğe hemen hemen her konuda ürünler bulmak mümkün. Cep telefonları ve televizyonlarda bunlar arasında yer alıyor.

A101 güvencesi ve resmi üreticilerin Garantisi ile sunulan bu ürünler A101 Aktüel Ürünler kataloğu birçok meraklı tüketicinin yakından takip ettiği ve satış gününü büyük bir heyecanla beklediği satış listelerinden birisi. Birçok tüketici A101 Aktüel ürünler bu hafta ne var gibi aramalar gerçekleştirerek ilerleyen günlerde ihtiyaç duyduğu bir ürünün Aktüel ürünler listesinde uygun fiyattan sunulup sunulmayacağını takip ediyor.

A101 Aktüel Ürünler Kataloğu

 

A101 Aktüel Ürünler Neden Ucuz?

A101 Aktüel Ürünleri Bu HaftaA101 Aktüel Ürünler listesinde tüketiciye sunulan ürünlerin ucuz olmasının arkasında birçok neden yatıyor. Bu nedenlerin en başında elbette yeni müşteriler çekmek ve mevcut müşterilerin bağlılığını arttırmak. Önemli bir reklam çalışması olmasının yanı sıra ilgili ürünlere ihtiyaç duyan potansiyel müşterilere ulaşmak ve bu müşterilerin Aktüel kataloğunda yer alan ürünler dışında diğer ihtiyaçlarını da A101 marketlerden karşılamasını sağlamaktır.

Daha düşük kar oranlarıyla satışa sunulan bu ürünlerin ucuz olmasının arkasında yatan bir diğer neden ise küçük marketler ve bireylerin bazı ürünleri (örneğin su) düşük miktarda satın almak istemesi halinde 1. Elden çıkarken ödemesi gereken tutar ürün başına 1 TL olurken A101 bu üründen 100.000 adet almak istediğini belirtmesi halinde ana satıcı bu ürünü 1 TL yerine 0.50 – 0.70 TL gibi değerler üzerinden satacaktır. Bu durumda A101 bu ürün 0.80 TL üzerinden tüketiciyle buluşturarak kar etmeye devam ederken aynı zamanda geniş çaplı, sürekli bir reklam kampanyası gerçekleştirmeyi başarmış olacaktır.

“Hard Discount” anlayışını benimseyen bir market zinciri olan A101’in temel amacı yapılabilecek en yüksek indirim tutarı ve uygun fiyat üzerinden tüketiciyle ürünleri buluşturma anlayışını benimsemiştir. Bizlerin A101 Aktüel olarak tanıdığı bu kampanyalı ürünler tüketiciyle “A101 Fırsatları” başlığı altında buluşuyor.  Aktüel kelimesinden ziyade “Fırsat” kelimesine dikkat çeken A101 bir nevi tüketiciyle daha iyi anlaşabilmek ve onların tüm dikkatini bu broşürlere çekmeyi amaçlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir